Zavřít reklamu

Vypadá to, že emoji jsou pro Apple v poslední době opravdu důležité. Po přidání několika odstínů pleti, genderových emotikonů a profesí pro obě pohlaví nyní přichází na řadu pozornost další skupině, která by se mohla cítit diskriminovaně – lidem se zrzavými vlasy. Apple totiž na příští týden svolal speciální zasedání technické komise Unicode (UTC – Unicode Technical Committee), na kterém se bude probírat, jakým nejvhodnějším způsobem přidat do Unicode právě emoji se zrzavými vlasy.

Podle Emojipedia, která zprávu o zasedání zveřejnila, si její uživatelé v posledních třech měsících nejvíce stěžovali právě na absenci emotikonů s rudými vlasy. Apple se proto na tyto stížnosti snaží reagovat a chce s ostatními prodiskutovat možnost vytvoření požadovaných emoji pro Unicode a tím i pro iOS, macOS a další své systémy. Zrzavé vlasy by mohly být přidány v podstatě na každý současný emotikon, který je již vytvořený. Rudé vlasy by tak mohl získat například emoji facepalmu, všech povolání a samozřejmě i obyčejné emoji muže a ženy, a to bez ohledu na barvu pleti. (I když ruku na srdce, kdo kdy viděl muže černé pleti s vlasy s přírodní zrzavou barvou?)

V současné době má zrzavé vlasy přibližně 1-2% populace, což je poměrně málo na to, aby každý emotikon dostal rudé vlasy. Na druhou stranu je otázkou, zda bude jeden jediný emoji od každého pohlaví stačit na utišení stížností, které se v posledních měsících objevily. Jak by takové emoji se zrzavými vlasy mohly vypadat, se můžete podívat v galerii níže.

readhead emoji 2
Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.