Zavřít reklamu

Emotikony, které se v posledních letech staly součástí běžné komunikace na síti, se možná brzy zas o něco rozšíří. Dalšími, kterých bychom se měli v dohledné době dočkat, budou lidé se zrzavými vlasy, afrem, šedými vlasy a dokonce i lidé s pleší. Emojipedia na ně už dokonce předložila technické komisi Unicode potřebné informace ke schválení a co nejvhodnějšímu přidání. Podle všeho bychom se dalšího rozšířené našeho emoji arzénálu mohli dočkat už v roce 2018.

Hlavní myšlenkou emoji je bezesporu oživení doposud strohé, černobílé komunikace. Mají vyjadřovat buď samotná slova, nebo pocity pisatele, který je právě používá. Protože jsou však lidé specifičtí, existuje celá řada různých variant emotikonů, ze kterých si každý vybere ty, co právě potřebuje.

Emotikony odrážejí stav společnosti

Co se týká lidských vzhledů emotikonů, jejich vývojáři se v nich snaží odrážet přirozeně se vyskytující vzhledy ve společnosti. Mnoho jich však doposud není vůbec implementováno a proto se postupně doplňují. Lidé z toho mají pochopitelně radost a snaží se dokonce i pomocí peticí protlačit právě své emotikony na světlo světa co nejdříve. Například ve Skotsku se za zavedení červenohnědého nebo chcete-li zrzavého emotikona postavilo svými podpisy na dvacet tisíc lidí. S touto informací přišel spolehlivý britský zdroj The Telegraph.

Společnost Apple se také po celá léta snaží zlepšit svou rozmanitost v oblasti emoji. Proto pravidelně nacházíme v našich zařízeních nové a nové emotikony. Emotikony dostáváme buď v klasických aktualizacích, bývají ale i v přechodech na novější iOS. Například na konci loňského roku přidal Apple astronauta nebo rockera podobného zpěvákům z kapely Kiss. A aby toho nebylo málo, místo standardní žluté barvy nabízí Apple emojis i výběr ze šesti barev pleti, které by měly symbolizovat největší etnické světové skupiny. Dále nabízí široké spektrum výběru povolání, které jsou vždy vytvořené jak pro muže, tak i pro ženy. I tu volby povolání pak lze vybrat barva pleti, se kterou pak souvisí i specifická barva vlasů.

Zda se v budoucnu dočkáme třeba pastelově barevných variant vlasů se můžeme jen domnívat. Určitě se ale teď shodneme všichni na tom, že už teď je opravdu z čeho vybírat.

Bald-Redhead-Afro-Emoji-Fb

zdroj: idropnews

 

Dnes nejčtenější

.