Zavřít reklamu

Facepalm emoji emotikon icon

Na iOS zařízeních nalezneme aktuálně stovky emotikonů, smajlíků a různých symbolů. Největší zásluhu má na tom iOS 9, do kterého Apple integroval opravdu mnoho nových emotikon. Nedávno Unicode Consortium schválilo 72 nových emotikonů, které jsou zahrnuty v novém balíčku Unicode 9.0, který oficiálně vyšlel 21. června. Emotikony se tedy již mohou používat, a většina zařízení by neměla mít sebemenší problém je zobrazit. Velký problém majitelů iPhonů je, že Apple emotikony neintegroval zatím ani do první beta verze operačního systému iOS 10.

My nyní víme, jak používat poněkud složitějším způsobem nové emotikony i na iPhonu. Přesto je velice pravděpodobné, že v další beta verzi iOS 10 již nové emotikony budou. Nezáleží tedy na tom, jakou verzi iOS máte, protože emotikony by mělo být možné odesílat na iOS 9 a vyšším. Co tedy udělat a jak získat nové emotikony?

Nejprve otevřeme na iPhonu tuto webovou stránku. Poté musíme označením zkopírovat všechny emotikony – to uděláme tak, že označíme text „Emojis from Emojipedia 3.0 are displayed below,“ a následně posuneme zadní posuvník až do samého konce stránky. Tím všechny emotikony označíme. Po označení emotikon klikneme na Kopírovat.

emoji 1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Poté otevřeme aplikaci Poznámky a vytvoříme novou poznámku. Zkopírované emotikony do aplikace vložíme tak, že na prázdném místě podržíme prst a následně klikneme na tlačítko Vložit. Emotikony se poskládají pod sebe.

emoji 2
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Nyní pokud budeme chtít novou emotikonu odeslat, stačí ji z Poznámek zkopírovat a následně vložit do dané konverzace. Nové emotikony můžeme tedy posílat téměř mezi všemi platformami a dokonce jsou funkční i na Messengeru, kde se odešlou jako obrázek. Dokonce je součástí emotikon i nedávno Applem krizovaná emotikona pušky.

emoji 3
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
emotikony-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější