Zavřít reklamu

Apple minulý týden vydal aktualizaci svého operačního systému iOS 12, která přinesla spoustu vylepšení. Užít si nyní můžeme například skupinový FaceTime hovor až pro 32 účastníků, podporu eSIM u nových iPhonů či více než 70 nových emotikonů. Mezi nimi nalezneme nové emotikony v kategorii jídlo, sport, zvířata, ale také třeba postavičky s kudrnatými, šedými nebo zrzavými vlasy. A právě poslední jmenovaný emotikon způsobil ve světě rozruch.

Uživatelům jablečných produktů se rezavými vlasy vadí nedostatek možností úprav u takového emotikonu, na což začali poukazovat na sociálních sítích a diskuzích po celém světě. Problém je v tom, že rudé vlasy se objevily jen jako pouhý odstín vlasů u stávajících emotikonů. Není však možné volit konkrétní typy účesů u rudovlasých emotikonů, což však v některých případech u jiných barev vlasů jde. Zrzci se tak cítí diskriminováni a bombardují Apple kritikou.

Je poměrně zajímavé, že zrzaví emoji nejsou prvním terčem kritiky, který se na Apple v podobném duchu v posledních týdnech snesl. Nepěkně to totiž schytal i za vyobrazení bagelu, které bylo podle některých Američanů naprosto nevyhovující. Kritika nakonec přinutila Apple až k jeho poupravení nakonec poupravil.  Zda však vyslyší i uživatele se zrzavými vlasy je v tuto chvíli nejasné.

redhead-emoji-iOS-12-fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější