Zavřít reklamu

Většina z vás si jistě pamatuje aféru bendgate či antennagate. V těchto případech šlo o vcelku závažné problémy, se kterými se potýkali mnozí uživatelé starších iPhonů. Věřili byste ale tomu, že podobná aféra se dá udělat i z emoji? Konkrétně se jedná o emoji bagelu, což je americký chléb, který byl do operačního systému iOS poprvé přidán v první betaverzi iOS 12.1 a způsobil opravdu veliký poprask. Většina Američanů z východního pobřeží, kde je bagel modlou, si stěžovalo na nepřesné vyobrazení. Apple za to schytal opravdu tvrdou kritiku a rozhodl se, že ve čtvrté betaverzi iOS 12.1 svou chybu napraví.

bagel_before_After_fb

Čtvrtá betaverze iOS 12.1 tedy přinesla novou, přepracovanou emoji bagelu. Nynější verze je oproti té předešlé samozřejmě o dost lepší, ale i přesto se pořád především na Twitteru nachází jedinci, kteří spokojeni nejsou. Někteří dokonce Apple prosí o to, aby emoji bagelu přepracoval úplně od píky. To je ale s ohledem na blížící se vydání finální verze iOS 12.1 poměrně nepravděpodobné. Uživatelé si tak budou muset holt zvyknout na nynější podobu.

Takto vypadá správný, americký bagel:

A co si o této kauze myslíte vy? Většina z nás samozřejmě ví, že Američani jsou v některých věcech jednoduše „sví“, avšak v tomto případě si osobně myslím, že se jedná o zbytečné přehánění. V ostatních operačních systémech je totiž vyobrazení ještě horší a nikdo si nestěžuje. Však posuďte sami:

bagel-platform-emoji-designs-emojipedia
bagel_before_After_fb

Dnes nejčtenější

.