Zavřít reklamu

V iOS 12.1 se dočkáme spousty nových emoji, mezi kterými nalezneme i bagel, což je americký chleba, který se svou velikostí vleze do dlaně a většinou je tvarován do tvaru prstence. Bohužel, obyvatelé New Yorku, kteří bagely pečou a konzumují velice často, s tímto novým emotikonem vůbec nejsou spokojeni. Proč tomu tak je?

Takto vypadá správný, americký bagel:

Od uživatelů na Twitteru schytal Apple tvrdou kritiku. Hodně uživatelů říká, že designéři emoji z Applu asi nikdy neviděli pravý bagel z východního pobřeží. Další uživatel dokonce uvedl, že se proti špatně vyobrazenému bagelu v Apple emotikonech chystá protestní pochod.

Další nespokojení uživatelé z východního pobřeží přirovnávají vyobrazení bagelu k naprosto nevyhovujícímu. „Rozpor mezi západním pobřežím a východním pobřežím se tímto ještě více prohlubuje,“ říká další nespokojený uživatel. Někteří uživatelé se taktéž ptali, proč je bagel tak holý a umělý. Na tuto otázku si opět odpověděli jednoduše – jelikož Apple sídlí na západním pobřeží, tak se zde nenachází pravý východní bagel, ale pouze jeho laciné náhrady. Apple se tedy rozhodl ztvárnit takový bagel, jaký se prodává na západu.

Jak už jste si mohli v odstavcích výše všimnout, tak Newyorčané jsou bagelem naprosto posedlí. Právě oni jsou pravděpodobně největší bageloví odborníci a ví, jak má správný bagel vypadat. Tohle samozřejmě lidé v Sillicon Valley vědět nemohou. Bagel je jedním ze 70 nových emoji, kteří se v iOS 12.1 objeví. Podobného debaklu jsme se dočkali i minulý rok u Googlu, který nesprávně ztvárnil podobu cheeseburgeru, což taktéž způsobilo velký poprask.

bagel_emoji_fb
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější