Zavřít reklamu

Minulý týden jsme se krom představení nových hardwarových produktů dočkali i vydání prvního většího updatu nového operačního systému iOS 12 – konkrétně verze 12.1. Ta přinesla krom podpory eSIM či skupinových hovorů FaceTime i více než 70 nových emotikonů. Portál Emojipedia se zaměřil na četnost použití emoji, které Apple v nové verzi iOS představil.

ios121mostdiscussedemoji

Nejpoužívanějšími emotikony jsou plešatá žena a plešatý muž, emotikon s pošklebkem a spokojený emotikon se třemi srdci. Tato data byla shromážděna za pomocí měření četnosti nových emotikonů v komentářích, retweetech a tweetech na sociálních sítítch. Emojipedia tvrdí, že míra používání nových emotikonů nutně nemusí znamenat oblíbenost u uživatelů. Statistika poukazuje na fakt, že tyto emotikony jsou zajímavé, pozoruhodné nebo nějakým způsobem kontroverzní.

Nejvíce využívané novinky v sekci potraviny byly mango a cupcake, mezi zvířaty pak lama a mýval. Nových emotikonů se dočkáme v roce 2019, jakmile bude schválen standard Unicode 12. Objevit by se měly emotikony jako bílé srdce, kostka ledu, skunk, česnek, potápěčská maska a mnoho dalších.

Takové emotikony by se mohly objevit v jedné z příštích verzí iOS:

Ačkoli se jedná jen o pouhé emotikony, ani ty se nevyhnou kritice. V souvislosti s novými emoji v iOS 12.1 totiž Apple čelil kritice newyorských uživatelů kvůli vyobrazení jimi tolik oblíbeného bagelu, který byl nakonec přepracován. Nedávno jsme rovněž informovali o kritice na emotikony se zrzavými vlasy, u nichž si uživatelé stěžují na nedostatek možností jejich úprav.

emoji fb

Související články

Dnes nejčtenější

.