Zavřít reklamu

O nových konzolích Microsoftu a Sony se v poslední době hodně mluví. Zatímco Microsoft odkryl design a technické specifikace svého Xbox Series X už poměrně dávno, Sony držela fanoušky v napětí a například s odhalením technických specifikací si dali vývojáři skutečně na čas. Už teď je jasné, že po uvedení obou konzolí do prodeje se strhne lavina dohadů, zda ta či ona konzole je lepší. Pomyslný olej do ohně nalil před pár dny vývojář Cryteku, který označil konzoli PS5 za povedenější, neboť se na ni lépe kóduje a byť Xbox disponuje lepšími čísly, ve finále spíše výkonnější není.

Nyní zde máme další důvod ke sporům. Sony ukázala světu svůj nový ovladač ke konzoli PlayStation 5. Dlouho se hovořilo, že ponese název DualShock 5, což ovšem není pravdou – seznamte se s ovladačem DualSense. Ten má přinést naprosto nový požitek z hraní díky poměrně přepracovanému designu. Novinkou má být haptická odezva a možnost dělání spousty úkonů pouhým dotykem. Při pohledu na ovladač, jenž můžete vidět v galerii na boku tohoto odstavce, vás možná napadne, že působí robustněji a více se blíží ovladačům Xboxu. Designéři prý ale vynaložili velké úsilí, aby v rukou působil příjemně a udržel si dlouhou výdrž baterie. V zařízení najdou hráči rovněž mikrofon pro spolehlivou komunikaci během hraní. Vylepšení se rovněž údajně dočkala tlačítka L2 a R2, která byla přepracovaná, aby hráče více vtáhla do hry.

Z ovladače rovněž zmizí tlačítko „Share“, které bude nahrazeno tlačítkem „Create“. O konkrétních funkcích, a to nejen nového tlačítka, se ale budeme zřejmě dozvídat více v následujících týdnech. Jak můžete rovněž vidět, ovladač DualSense je dvoubarevný, o barevné podobě konzole PlayStation 5 si tedy můžeme možná už udělat hrubý obrázek. Doufejme, že Sony design konzole poodhalí co nejdříve. Co na nový ovladač k PlayStationu 5 říkáte?

Související články

Dnes nejčtenější

.