Zavřít reklamu

Společnost Microsoft začala vyvíjet nové Xbox ovladače, určené speciální pro mobilní hraní. Ovladače, které bude možné připevnit ze stran ke smartphonu či tabletu, budou skvělým doplňkem k připravované službě Project xCloud. Ta má hráčům umožnit streamovat hry z Xboxu na jejich mobilní zařízení.

Herní průmysl se neustále mění. Hry se postupně přesouvají z fyzických nosičů na internet, na vzestupu  jsou i speciální služby, díky kterým získávají uživatelé snadný a rychlý přístup k těm nejlepším titulům, a hrát mohou prakticky kdykoliv a kdekoliv.  Microsoft se nyní chce postarat o to, aby k co nejdokonalejšímu hernímu zážitku postačilo minimum v podobě přizpůsobitelného, kvalitního, ale nijak závratně nákladného ovladače. Na nákresech a dokumentaci k patentu, který si nechal Microsoft nedávno registrovat, můžeme vidět nejenom to, jak budou nové ovladače vlastně vypadat, ale tak to, jakým způsobem je bude možné připevnit k mobilnímu zařízení.

„Naší vizí je mobilní herní ovladač, který může být používán samostatně a napříč širokou škálou zařízení,“ uvádí společnost Microsoft v dokumentaci. Na první pohled se jedná o naprosto běžný herní ovladač, ve skutečnosti ho ale lze rozdělit na dvě části. Každou z nich lze připevnit k boku smartphonu nebo tabletu – stejně, jako to známe například ze zařízení Nintendo Switch. Design nových ovladačů se zakládá na podobě současného ovladače Xbox One.

Díky podpoře ovladačů pro PlayStation 4 a Xbox One, kterou přináší nové operační systémy iOS 13 a iPadOS, potěší tato zpráva jistě i ty, kteří si budou chtít pořádně zahrát na svých iOS zařízeních. Společnost Microsoft podotýká, že fyzická tlačítka a další ovládací prvky umí mobilní hraní posunout na novou úroveň a hráč si tak hru lépe vychutná. Dotykové ovládání pokládá Microsoft za „neuspokojivé“. „Mobilní herní zařízení, jako je Sony PlayStation Portable a Nintedo DS a Switch pomáhají překonat omezení, týkající se fyzických ovládacích prvků.“ Zatím není jasné, kdy se nové ovladače dostanou na pulty obchodů. Microsoft v současné chvíli disponuje prototypy z 3D tiskárny, s vývojem ovladačů začal  již v roce 2014.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější