Zavřít reklamu

U světových společností jsou různé spory naprosto běžné. Často se řeší, u koho se jaká firma inspirovala anebo třeba která z firem prodává data o svých uživatelích ostatním společnostem. Nestává se však příliš často, aby na sebe plivali přímo jejich představitelé. Tato situace však nyní nastala mezi spoluzakladatelem Microsoftu Billem Gatesem a otcem Tesly Elonem Muskem. Důvod je přitom vcelku úsměvný – koupě elektromobilu.

Vizionář Elon Musk je kromě šéfa SpaceX i otcem elektromobilky Tesla. Rozhodně se tak o něm dá říci, že patří mezi průkopníky elektromobilů. Jeho Tesly patří mezi nejoblíbenější elektrické vozy, jejichž jediný (nebo alespoň jeden z mála) neduh tkví v jejich zpracování, které nebývá mnohdy úplně dokonalé. Toho si je nejspíše vědom i samotný Bill Gates, jelikož se v jednom z posledních rozhovorů nechal slyšet, že si místo Tesly koupil raději elektrický model od automobilky Porsche – konkrétně Taycan. Gates sice v rozhovoru uvedl, že si doopravdy cení snahy Elona Muska a ocenil také fakt, že Muskovi nejsou ukradené klimatické změny, se kterými je třeba bojovat, avšak i přesto všechno sáhl po konkurenci. Gatesovo rozhodnutí rozpálilo zřejmě Muska doběla. Na sociální síti Twitter, kde se podobné hádky řeší nejčastěji a i největší lidé světa zde chodí ventilovat své pocity, se Elon Musk vyjádřil tak, že rozhovory s Gatesem byly vždy nezáživné a zkrátka na nic.

Zatímco Gatesovi tento tweet asi jméno nepošpiní, na pozoru by se měl mít Musk. I když v posledních dnech akcie automobilky Tesla strmě rostou (a nikdo neví proč) a rozhodnutí Gatese asi jen těžko strmý růst akcií Tesly ovlivní, slova Muska by mohly. Ostatně, v minulosti jsme byli již několikrát svědky toho, že poté, co si Elon pustil svou pusu na špacír hodnota jeho Tesly klesala a to relativně dlouho. Zda se to stane i tentokrát nicméně ukáže až čas.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější