Zavřít reklamu

Čekání tuzemských klientů O2 na zavedení podpory eSIM u iPhonů je téměř u konce. Operátor totiž před malou chvílí oznámil, že od února začne i on podporu eSIM nabízet a zařadí se tak konečně po bok T-Mobilu a Vodafonu. 

Skoro by se chtělo říci, že O2 přichází ohledně s křížkem po funuse. T-Mobile totiž podporu této technologie zavedl již na podzim 2018 a stal se tak celosvětově jedním z prvních operátorů, kteří byli schopní využít iPhony XS a XR naplno. Vodafone pak s podporou eSIM přispěchal na začátku března loňského roku – tedy zhruba půl roku po příchodu iPhonů nabízejících eSIM. O2 si tedy dalo skutečně na čas, za což čelilo od mnoha svých klientů ostré kritice. Ta však počínaje zítřkem ustane. 

“eSIM podporuje všechny služby jako běžná plastová SIM, stačí do zařízení nahrát tzv. eSIM profil. K tomu je potřeba připojení k internetu nebo Wi-Fi a eVoucher od O2, na kterém zákazník najde svůj QR kód, PIN a PUK. eVouchery budou dostupné na prodejnách O2, kde O2 Guru zájemcům pomohou i s prvním nastavením. Objednat eSIM bude možné také online v samoobsluze Moje O2 nebo na zákaznické lince. Od února bude možné eSIM využívat v telefonech iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Další zařízení budou postupně přibývat. Pokud telefon podporuje klasickou plastovou SIM i eSIM, bude možné využívat oba typy současně,” informuje O2 v tiskové zprávě s tím, že od zítřejšího dne bude dostupná i speciální mikrostránka, která uživatelům poskytne veškeré potřebné informace.

Související články

Dnes nejčtenější

.