Zavřít reklamu

Apple se dá obecně označit za udavače trendů, jehož řešení mnozí výrobci smartphonu kopírují. Parádním příkladem může být třeba výřez v displeji, se kterým Apple přišel poprvé vloni u iPhonu X. Přestože nebyl prvním výrobcem, který k něčemu podobnému přistoupil, až on odstartoval obrovskou mánii převážně u výrobců “androidích” telefonů, kteří vzali výřezy za své a snaží se je vnuknout téměř každému novému smartphonu. Ani letošek ale nebude v tomto ohledu nejspíš jiný. 

Nové iPhony, které Apple představil minulý týden, toho na první pohled příliš nového nepřinesly. Za zmínku ale rozhodně stojí integrace eSIM, díky čemuž bude nově možné využívat v telefonech hned dvě čísla – jedno nahrané právě na eSIM a druhé přes fyzickou SIM kartu. Právě eSIM zažije díky tomuto kroku Applu podle analytiků z ABI Research velký rozkvět. Analytici totiž předpokládají, že se mnoho výrobců vydá opět po cestě, kterou začal vyšlapávat Apple a do svých telefonů též eSIM integrují. Na to se budou snažit reagovat i operátoři v jednotlivých státech a podporu eSIM začnou spouštět. 

Podle analytiků je velmi pravděpodobné, že se pro přijmutí eSIM odhodlají velmi brzy i další technologičtí giganti v čele se Samsungem, Huawei, LG a Xiaomi. Kdy ale první telefony s eSIM z dílny těchto společností dorazí je zatím ve hvězdách. U Samsungu by se ale mohl eSIM pochlubit chystaný Galaxy S10 či skládací smartphone, který by měl spatřit světlo světa do konce tohoto roku. 

iphone xs max
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější