Zavřít reklamu

Jednou z největších novinek trojice nedávno představených je bezpochyby režim Dual SIM Dual Standby (DSDS), díky kterému bude konečně možné využívat v iPhonu hned dvě čísla různých operátorů. Jedno číslo do telefonu dostanete skrze klasický slot na SIM kartu, druhé pak přes eSIM, což je čip integrovaný přímo v zařízení. Právě podpora eSIM ale v České republice doposud pokulhávala a nemůžeme si kvůli ní užít například ani Apple Watch s LTE. Nicméně po oznámení této novinky se na webu Applu objevil seznam operátorů v jednotlivých zemích, kteří budou tuto novinku u iPhonů podporovat, mezi kterými nalezneme i jednoho českého zástupce – T-Mobile. 

Jelikož jsme doposud slýchali jen o testování eSIM, informace o podpoře této technologie ze strany českého operátora nás velmi mile překvapila. Rozhodli jsme se proto tiskové oddělení T-Mobilu kontaktovat a požádat ho o pár upřesňujících informací. To nám obratem vyhovělo a poslalo krátké vyjádření:

“T-Mobile na implementaci eSIM pracuje už několik let a jsme v poslední fázi testování. Děláme vše pro to, abychom zákazníkům přístroje s eSIM nabídli co nejdříve. O bližší informace se s Vámi včas podělíme.”

Z vyjádření je tak jasně patrné, že T-Mobile finišuje a podporu eSIM pro nové iPhony hodlá velmi brzy spustit. To samé se však bohužel nedá říci o Apple Watch s LTE. I na jejich příchod jsme se totiž samozřejmě zeptali s vidinou, že se třeba konečně dočkáme kladné odpovědi v podobě předpokládaného data spuštění prodejů. Nicméně nepochodili jsme. Vyjádření T-Mobilu k příchodu Apple Watch zní: 

“Podpora eSIM je jednou z podmínek, kterou operátoři musí splnit pro uvedení Apple Watch s LTE na trh, každopádně není jedinou. Zda a kdy se hodinky dostanou na pulty obchodů v České republice zatím nejsme schopni říct”. 

Ačkoliv nemůžeme se stoprocentní jistotou říci, co přesně stojí příchodu Apple Watch s LTE v cestě, je to pravděpodobně neschopnost podpory eSIM u dalších operátorů. Když totiž Apple své hodinky před rokem představoval, nechal se slyšet, že je bude prodávat jen v těch zemích, kde bude mít eSIM podporu minimálně od dvou operátorů, čímž zamezí možným problémům se zákony. Pokud tedy další čeští operátoři nepřijmou tuto novinku, bohužel se jejich příchodu nedočkáme. Nicméně už to, že si užijeme eSIM alespoň na nových iPhonech, je rozhodně důvod k radosti. 

Podporou DSDS se pochlubí jak řada XS, tak i řada XR:

ios12-iphone-dual-sim-control-center-social-card
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata:

Související články

Dnes nejčtenější