Zavřít reklamu

Jednou z největších novinek včera představených iPhonů XS, XR a XS Max je bezpochyby podpora dvou SIM karet. Zatímco zákazníci v Číně se dočkají speciální verze iPhonů se dvěma sloty pro fyzické SIM, zbytek světa si bude moci do svého iPhonu “nahrát” druhé číslo pomocí eSIM, čili jakési elektronické SIM karty zastoupené čipem přímo v telefonu. Právě eSIM je využívána například i u Apple Watch s podporou LTE, které se přes ní připojují k síti. Pokud jste si ale mysleli, že je tato vychytávka určena pouze pro zahraniční trhy, máme pro vás výbornou zprávu. 

Při hlubším zkoumání podpůrných dokumentů a webu Applu se nám podařilo narazit na velmi zajímavé informace ohledně dostupnosti eSIM pro nové iPhony XS, XR a XS Max i v našich luzích a hájích. Podle webu Applu totiž u nás tuto novinku podporuje T-Mobile. Pokud jste tedy zákazníky tohoto operátora, podporu dvou čísel byste si měli na nových iPhonech bez problému užít. 

Ačkoliv web Applu hlásí podporu eSIM ze strany T-Mobilu, je poměrně zajímavé, že například Apple Watch s podporou LTE Apple v českém Online Storu nenabízí a to ani po jeho dnešní aktualizaci. Jejich příchodu bychom se ale též mohli dočkat poměrně brzy. Zatím si ale musíme vážit alespoň toho, že si u nás podle všeho užijeme podporu dvou SIM u iPhonů. Mnoho zemí se tím totiž pochlubit dle webu Applu nemůže (pokud jsou tedy údaje na webu Applu úplné). 

dims

Související články

Dnes nejčtenější

.