Zavřít reklamu

K rozlišení velikostí svých iPhonů používal Apple donedávna slovo “Plus”. S tím jsme se však s příchodem iPhonů XS rozloučili, jelikož jej nahradilo označení “Max”, kterého se bude Apple zřejmě u větších verzí svých modelů držet i v následujících letech. A jak se zdá, kromě “Max” si budeme zvykat i na nové označení pro nejmenší modely podzimní řady.

Zdroje portálu LetsGoDigital, které se v minulosti již několikrát ukázaly jako velmi spolehlivé, tvrdí, že má Apple v pojmenování letošní čtveřice iPhonů 12 již zcela jasno. Největší model ponese název iPhone 12 Pro Max, telefon s 5,8” displejem se pochlubí názvem iPhone 12 Pro, 6,1” model bude “jen” iPhone 12 a nejmenší model s 5,4” displejem představí ve světě iPhonů zbrusu nové označení mini – bude se tedy jmenovat iPhone 12 mini. Díky tomu si jej tak nebude složité zaškatulkovat jakožto nejmenší model z podzimní řady. 

Skvělý displej i procesor

Kromě názvu zdroje LetsGoDigital bohužel žádné další detaily o novinkách neprozradily. Potvrdily však alespoň to, že se u nich můžeme těšit OLED displejů se 120Hz obnovovací frekvencí, kterou v současnosti nabízí například iPady Pro. Potěšující je rovněž to, že všechny iPhony 12 dostanou stejný procesor a tudíž se nebudou mezi sebou výkonnostně lišit. Pokud jste tedy příznivci iPhonů s menší úhlopříčkou, vězte, že z 5,4” iPhonu 12 budete schopni “vyždímat” stejný výkon jako z největšího iPhonu 12 Pro Max. 

Co se týče fotoaparátů telefonů, ty budou jedním z největších poznávacích a hlavně rozlišovacích znamení. Pro modely totiž nabídnou stejně jako loni fotoaparáty trojité, 6,1” a 5,4” modely pak “jen” duály. Velmi zajímavé je tvrzení o implementaci čtečky otisků prstů do displeje, které bychom se měli alespoň u některých modelů (zřejmě řady Pro) dočkat. Jasněji však v tomto směru budeme mít až po samotném zářijovém představení. 

Související články

Dnes nejčtenější

.