Zavřít reklamu

Pokukujete už nějakou chvíli po notebooku s operačním systémem macOS, ale přijde vám, že výkon MacBooku Pro nevyužijete a ani MacBook Air není třeba kvůli své velikosti tím pravým ořechovým? Pak pro vás máme skvělé řešení. Přestože přestal Apple už relativně dávno prodávat 12” MacBook, lze jej u mnoha autorizovaných prodejců sehnat. A jelikož se jej ti chtějí zbavit, jeho ceny jsou více než zajímavé.

MacBook 12” model 2017, který nyní výrazně zlevnila Alza, nabízí 8 GB RAM paměti, perfektní Retina displej s rozlišením 2304 x 1440 či procesor Intel Core M3 7Y32 Kaby Lake. Dále potěší grafika Intel HD Graphics 615 či 256 GB SSD disk. Jak už to u MacBooků bývá, těšit se též můžete na opravdu dlouhou výdrž baterie, která se pohybuje kolem 10 hodin. Samozřejmě však záleží na tom, jak intenzivně MacBook používáte a co na něm máte právě spuštěné. Při klasické kancelářské práci však jeden den bez nabití hravě zvládne.

Co se pak týče samotného těla MacBooku, i v tomto případě použil Apple klasický hliník. Zlevněné modely jsou pak obarveny do odstínu Space Gray či Silver. Rozměry těchto drobečků jsou 280,5 mm x 196, 5 mm x 3,5 mm (až 13,1mm). Ano, poslední údaj je správně. Applu se skutečně podařilo jeho MacBook vytvořit neuvěřitelně tenký a u výřezu pro otevírání víka dosahuje skutečně necelých čtyř milimetrů. I díky takto malému tělu tak MacBook váží jen 920 gramů, díky čemuž je nejlehčím jablečným notebookem v nabídce. Malou kaňkou tak je jen absence klasických portů, které Apple nahradil portem USB 3.1 Type-C, přes který budete MacBook i nabíjet.Pokud tedy hledáte spolehlivý MacBook, který bude krásný, skladný a vydrží vám celý den, mohl by být 12” MacBook tím pravým ořechovým.

Související články

Dnes nejčtenější

.