Zavřít reklamu

Klávesnice jsou v současnosti jednou z největších slabin MacBooků. Píše se na nich sice dobře, avšak kvůli použitému mechanismu je lze velmi snadno vyřadit z provozu. Stačí de facto jen pobývat v prašnějším prostředí či klávesnici nepatrně podrobit a problém může být na světě. A jelikož se Applu nedaří stávající motýlkový mechanismus vylepšit natolik, aby byl spolehlivý ve všech směrech, chystá podle dostupných informací malou klávesnicovou revoluci s novým mechanismem kláves kombinujícím klasický nůžkový s motýlkovým. A právě tím se zřejmě pochlubí již brzy a to na vícero MacBoocích. 

Obecně se počítá s tím, že prvním MacBookem s novým typem klávesnice bude chystaný 16” Pro model, který by se měl světu představit na konci tohoto měsíce. Analytik Ming-Chi Kuo pak dnes ve své zprávě pro investory uvedl, že se MacBook s tímto typem klávesnice představí i ve druhém čtvrtletí příštího roku. Ve zprávě sice bohužel neupřesňuje, o jaký model konkrétně se bude jednat, avšak vzhledem k tomu, že ve svých reportech zpravidla uvádí přesné názvy produktů, se může klidně jednat o oživení 12” modelu, jehož stažení z nabídky si mnozí uživatelé nedokázali před pár měsíci příliš vysvětlit. 

Těžko v tuto chvíli říci, co přesně by mohl tento MacBook kromě vylepšené klávesnice přinést. V úvahu však připadá třeba vlastní procesor z dílny Applu, který je dle dostupných informací již řadu let ve vývoji a který se chystá údajně Apple začít na ostrých produktech testovat již velmi brzy. A právě 12” model by mohl být naprosto ideálním pokusným králíkem, jelikož se od něj obecně neočekávají žádné výkonnostní zázraky, nýbrž spíše bezproblémový chod s dlouhou výdrží baterie. Vzhledem k jeho úhlopříčce displeje navíc v prodejích prim nehraje a nikdy hrát nebude. Zatím se však jedná o pouhé spekulace, které nám potvrdí či naopak vyvrátí následujících několik týdnů a měsíců. 

Související články

Dnes nejčtenější

.