Zavřít reklamu

Něco nového začíná a něco naopak končí. Tak přesně tohoto hesla se dnes odpoledne přidržel Apple, který nám skrze tiskovou zprávu představil vylepšené verze svých MacBooků Air a Pro. Ty jsou již nyní dostupné v jeho Online Storu, ze kterého naopak zmizel základní MacBook Pro bez Touch Baru, MacBook Air (2017) a poměrně oblíbený 12” MacBook. Marně byste tu hledali i předešlou generaci Macu Pro, který bude již zanedlouho nahrazen generaci nedávno představenou. 

Zatímco ukončení prodejů MacBooku Pro bez Touch Baru bylo vzhledem k příchodu nového “touchbarového” MacBooku za poměrně nízkou cenu naprosto očekávané, usmrcení 12” MacBooku je pro mnohé šokem. Přestože se tento stroj dočkal posledního hardwarového upgradu, byť minoritního, v roce 2017, stále se mezi uživateli těšil velmi slušné popularitě a to hlavně díky svým kompaktním rozměrům a výdrži baterie. Jednalo se tak o stroj, který byl naprosto ideální například na cestování či pro uživatele, kteří upřednostňovali líbivý design, kvalitní displej a kompaktní rozměry před výkonem. Toho totiž “dvanáctka” na rozdávání opravdu neměla, avšak na klasickou kancelářskou práci bez problému stačila. 

V posledních měsících se právě o upgradu 12” modelu čas od času hovořilo, jelikož se Apple nebál své straší stroje osazovat novými procesory. Toho jsme byli ostatně svědky jak u iMaců, tak i u MacBooků Pro před pár týdny. Zdá se však, že v upgradu tohoto drobečka již potenciál neviděl a tak jej proto raději zařízl. V mnoha obchodech je však nicméně stále k dispozici a to za vcelku slušné ceny. Pokud je tedy tento MacBook vaším snem, neměli byste již déle váhat a pořiďte si ho. Skladové zásoby se totiž pravděpodobně rychle vyčerpají, jak bývá v podobných situacích zvykem. 

Apple MacBook 12"

Související články

Dnes nejčtenější