Zavřít reklamu

19letá Victoria O’Connor z Iowy se včera magazínu KCCI Des Moines svěřila s velice zajímavým příběhem. Často můžeme na internetu sledovat, jak aplikace Najít pomohla uživatelům najít ztracený iPhone, iPad či jiné jablečné zařízení. Victorii však tato aplikace pomohla najít její ukradené vozidlo, které v noci nechala nastartované, aby si mohla na minutku odběhnout. Díky tomu, že v autě nechala i svůj iPhone, tak si ihned po zjištění ukradení vozidla půjčila telefon od své kamarádky, kde spustila aplikaci Najít a přihlásila se ke svému Apple ID. Telefon společně s vozidlem tak mohla jednoduše sledovat a lokalizovat.

Victoria O’Connor prakticky ve svém autě žila, jelikož její apartmán v září srovnal se zemí oheň. Dalo se tak tvrdit, že všechno, co vlastnila, se nacházelo v jejím autě. Victoria ihned po zjištění krádež nahlásila policii, se kterou poté spolupracovala na lokalizování vozidla. Nebylo to ale tak růžové – zloděj po chvilce iPhone vypnul, čímž bylo sledování znemožněno. Když už si Victoria myslela, že tato situace nemůže být horší, tak se na druhý den její iPhone znovu zapnul. Zařízení se tedy znovu objevilo v aplikaci Najít, díky čemuž se policie ihned dostal na místo činu s odcizeným vozem. Jak můžete tušit, tak zloději stihli mnohé věci z auta ukrást. Victoria přišla o své klíče, peněženku a iPhone, který se doteď nachází v jedné z buněk domů.

Takto můžete pomoci někomu, kdo ztratil své jablečné zařízení:

Sgt. Paul Parizek z policie v Des Moines uvádí, že jsou technologie skvělé, ale pořád je třeba využívat selský rozum: „Technologie vám mohou pomoci vyřešit mnoho zločinů. Zloději jsou ale zloději, tudíž byste neměli nechávat klíčky v zapalování nastartovaného vozu, a zároveň byste si měli dávat pozor na věci, na kterých vám záleží,“ uvádí Sgt. Paul Parizek. Aplikace Najít v iOS 13 je oproti minulým verzím vylepšená, avšak vypadá to, že Victoria O’Connor měla na svém iPhonu starší iOS. Aplikace Najít v iOS 13 totiž dokáže za určitých okolností sledovat i vypnuté zařízení, které ji mohlo ještě více pomoci.

Dnes nejčtenější

.