Zavřít reklamu

iOS 13 oficiálně pro veřejnost vyšel již minulý týden, kdežto iPadOS 13 teprve před několika málo dny. I přesto, že je pojmenování těchto operačních systému odlišné, tak je nutné zmínit, že jsou si velice podobné. iPadOS 13 totiž vznikl ze základního iOS, akorát byl vylepšen o některé funkce, které jste schopní využívat pouze na iPadech. Společné tedy oba dva systémy mají mnohé, například také aplikaci Najít, kterou se budeme v dnešním článku zabývat. Aplikace najít vznikla v nových operačních systémech spojením aplikací Najít iPhone a Najít přátele. Nově tedy máte místo dvou lokalizačních aplikací jednu, která je jednak přepracovaná, a jednak disponuje novými funkcemi, které jsou doopravdy skvělé. Pojďme se tedy v rámci tohoto článku podívat, jak využívat novou aplikaci Najít na maximum.

Dokáže najít i offline zařízení

Mezi jednu z největších novinek v iOS 13/iPadOS 13 patří nová funkce, díky které můžete vaše ztracené zařízení najít i tehdy, kdy není připojené k síti pomocí Wi-Fi, anebo pomocí mobilních dat. Vše, co je k nalezení ztraceného zařízení potřeba, je mít na zařízení aktivované Bluetooth a samotnou funkci. Kromě iPhonu a iPadu dokáže aplikace Najít v iOS 13 tímto způsobem lokalizovat také ztracený nebo zapomenutý MacBook, Apple Watch či sluchátka AirPods. Pokud tuto funkci chcete aktivovat, tak přejděte do Nastavení, kde rozklikněte vaše jméno. Poté klepněte na možnost Hledat a rozklikněte první kolonku s názvem Najít iPhone (iPad). Zde je samozřejmě nutné mít aktivní samotnou funkci Najít iPhone (iPad), a poté funkci Hledání offline zařízení.

Jak sdílet polohu

Pokud chcete s někým sdílet vaší polohu, tak je postup velice jednoduchý. Přejděte do aplikace Najít, kde ve spodním menu klikněte na možnost Lidé. Zde poté sjeďte úplně dolů a klikněte na možnost Sdílet mojí polohu. Jakmile tak učiníte, tak stačí zadat kontakt, se kterým chcete polohu sdílet, a poté v pravém horním rohu klikněte na možnost Odeslat. Pak už si jen zvolte, na jak dlouho chcete polohu sdílet. Na druhém zařízení se poté objeví notifikace, že jste s uživatelem začali sdílet polohu. Nyní má druhý dotyčný možnost povolit sdílení polohy i vám. Opět si může zvolit, na jakou dobu chce sdílení polohy povolit.

Najděte vaše zařízení

V případě, že se vám podařilo ztratit jedno z vašich zařízení, popřípadě jedno ze zařízení, které můžete sledovat v rámci rodinného sdílení, tak je postup pro nalezení opět velmi jednoduchý. Otevřete aplikaci Najít a ve spodním menu se přesuňte do sekce Zařízení. Zde už si ze seznamu zařízení vyberte to zařízení, u kterého máte pocit, že jste jej ztratili. Můžete si zobrazit mapu, kde se naposledy zařízení nacházelo, popřípadě pokud je k dispozici, tak u něj můžete přehrát zvuk, čímž se přesvědčíte, že se zařízení nenachází někde ve vaší blízkosti. V případě, že jste neúspěšní, tak je zařízení nutné označit jako ztracené – stačí kliknout na možnost Aktivovat. Tímto krokem zařízení uzamknete a můžete na jejich obrazovku přidat kontaktní údaje pro případného nálezce. Poté už vám nezbývá nic jiného, než se modlit, že se vaše zařízení najde.

Pomozte někomu, kdo ztratil jablečné zařízení

Pokud váš kamarád nebo kdokoliv jiný ztratil své jablečné zařízení, tak mu v iOS 13/iPadOS 13 můžete být jednoduše nápomocní. Inženýři z Applu totiž do aplikace Najít nově přidali možnost, pomocí které můžete pomoci svým přátelům. Tato funkce funguje tak, že se na vašem iPhonu otevře webové rozhraní iCloud.com, kde se může dotyčný uživatel přihlásit ke svému účtu a jednoduše najít své ztracené zařízení. Abyste tohle mohli někomu umožnit, tak rozklikněte aplikaci Najít a ve spodním menu se přesuňte do sekce Já. Zde poté sjeďte úplně dolů a klikněte na modrý text Pomoct přátelům.

Dnes nejčtenější

.