Zavřít reklamu

Pozornost Applu se sice upírá na v úterý vydaný Mac Pro, ale pochopitelně nezapomíná ani na svůj prodejní hit, který zazářil ve všech recenzích a poptávka po něm stále roste. Řeč je o iPhonu 11, který je na světě již hezkých pár dnů a za tu dobu stihl pokořit nejen několik rekordů, ale zároveň si vysloužil pochvalné dojmy jak od běžných uživatelů, tak od technologických nadšenců a recenzentů. Jablečný telefon si ale zamilovali i filmaři a fotografové, kteří se nebojí smartphone porovnávat i s mnohem dražším vybavením za desítky tisíc dolarů a nemohou si ho vynachválit. I z tohoto důvodu se Apple pochlubil s novým videem, které bylo natočeno právě pomocí iPhonu 11 Pro.

Pokud vlastníte nejnovější generaci iPhonu, jistě vám neunikla kvalita jeho fotoaparátu, který je na svou cenu velmi dobrý a hravě se může rovnat i drahým zařízením. Konec konců, iPhone 11 ke své práci dennodenně využívají i profesionální filmaři a fotografové, podle nichž se jedná o kompaktní a neméně kvalitní ekvivalent zrcadlovky. Není tedy divu, že si chtěl Apple přihřát polívčičku a vytasil se s novým videem ze Saudské Arábie, které bylo pořízeno právě pomocí iPhonu 11 Pro. To zachycuje zejména funkce trojitého fotoaparátu. Natáčení proběhlo na poušti Al Kharrarah, kde dokonale vynikne kontrast mezi barvami, rozlišení videa i samotné detaily.

Video zachycuje zejména skupinku jezdců na čtyřkolkách a několik terénních vozidel. Pochopitelně byl snímek natočen v rozlišení 4K, které nabízí neuvěřitelně detailní záběry a s jistotou lze tvrdit, že i amatérské video se v tomto případě může rovnat filmovým klipům. Apple se zkrátka nedrží zpátky a propaguje fotoaparát iPhonu 11 Pro kde se jen dá. Ostatně, je to právě trojitý objektiv, který nalákal desítky miliony uživatelů po celém světě. Kromě kvality pořízených snímků se totiž může chlubit i širokoúhlým záběrem a teleobjektivem, který je k fotografování okolní krajiny a panoramat jako stvořený. Uvidíme, jaké video přibude do série Shot on iPhone příště. Jisté je, že jablečná společnost nebude šetřit pompézností.

Dnes nejčtenější

.