Zavřít reklamu

Pokud vlastníte bezdrátová jablečná sluchátka AirPods, jistě jste si za dobu jejich používání stihli všimnout, že se čas od času mohou „chovat“ nestandardně. Jedno ze sluchátek se může například nahodile vypínat, zatímco druhé funguje bez problémů, jindy může docházet k nevysvětlitelným potížím s jinak bezproblémovým párováním. AirPody jsou relativně novým zařízením, ve světě technologií je ale stárnutí mnohem rychlejší – a to je i případ bezdrátových sluchátek od Applu. S jakými problémy se můžete při delším používání AirPodů nejčastěji setkat?

A zase ta baterie

Jak jsme zmínili v úvodu, AirPody jako takové nejsou na světě příliš dlouho – první generace slaví teprve tři roky své existence. I tak krátká doba ale stačila uživatelům k odhalení skutečnosti, že baterie jablečných bezdrátových sluchátek zrovna velkolepou životností neoplývá. Řada novinářů, kteří recenzovali první generaci AirPods, přiznává, že baterie jejich prvních sluchátek již před časem definitivně vypověděla službu. Pokud se tedy potýkáte s tímtéž problémem, vězte, že zdaleka nejste sami. O energii pro AirPody se stará lithium-ionová baterie. Tento typ baterií má obrovskou výhodu – dají se zpracovat do skutečně velmi malých velikostí, čím menší ale jsou, tím kratší je i jejich životnost.

Apple pro své AirPody nenabízí žádný servis, související s jejich baterií. Záruka se navíc vztahuje pouze na případy defektů baterie, nikoliv na vady, vzniklé používáním. Bezdrátová sluchátka od Applu však zkrátka a dobře nejsou navržena tak, aby jejich jednotlivé komponenty šly snadno vyměnit, takže nezbývá uživatelům nic jiného, než sluchátka zahodit a pořídit si nová.

Selhávání párování

Dalším problémem, se kterým se uživatelé po delší době u svých AirPodů setkávají, je selhávání párování. Někdy se stává, že se spáruje jen jedno ze sluchátek, zatímco druhé funguje bez problémů. Částečně může být na vině baterie ve chvílích, kdy se procento jejího nabití blíží nule. Sluchátku, které slouží jako primární pro mikrofon, obvykle dojde energie dříve. Zpočátku se s tímto jevem nemusí uživatelé vůbec setkávat, riziko jeho výskytu ale po roce používání sluchátek stoupá, a je pravděpodobnost, že se bude postupem času zhoršovat. Někdy může k problémům s párováním docházet nezávisle na stavu baterie, v takových případech se doporučuje reset AirPods.

Neopravitelnost

AirPods určitě nejsou špatná sluchátka. Jsou relativně odolná, pokud máte štěstí, tak vám také dobře sedí v uchu. Jejich párování s Apple zařízeními je (alespoň zpočátku) prakticky bezproblémové, nabíjí se rychle a mají slušnou výdrž. Pokud ale u nich dojde k poruše, nečekejte, že vám je v autorizovaném servisu opraví. Teardown testy opakovaně prokázaly, že bezdrátová sluchátka od Applu jsou prakticky neopravitelná, a v případě poruchy či rozbití je nejlepším řešením zakoupení nového páru. Za tento fakt se na Apple snáší kritika jak ze strany uživatelů, tak ze strany ekologických aktivistů.

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější