Zavřít reklamu

Apple očekává od iPhonů 12, které představí příští rok na podzim, velký úspěch. Vyplývá to alespoň ze zjištění mnoha analytických společností, ze kterých vyplývá, že hlavním lákadlem příštího roku bude 5G, jehož podporu iPhony samozřejmě nabídnou. Díky tomu se tak mnozí uživatelé starších iPhonů rozhodnou upgradovat právě na nové.

Do konce roku 2019 Apple očekává, že se prodeje iPhonů 11 a 11 Pro (Max) vyšplhají na 80 miliónů jednotek. Příští rok by se tohle číslo mělo společně s iPhony 12 a 12 Pro (Max) navýšit ještě o dvacet miliónů, tedy na zaokrouhlených 100 miliónů. Jak už jsem zmínil v úvodu, bude to především díky podpoře 5G sítí, ale také kvůli tomu, že dojde k ukončení třígeneračního cyklu iPhonů. Dočkat bychom se tak společně s podporou 5G sítě měli dalších skvělých novinek v oblasti hardwaru. Všechny tyto informace pochází prakticky přímo z Applu, jelikož ten některé společnosti ze svého dodavatelského řetězce už s předstihem informoval o možném nárůstu poptávky. Skok o dvacet miliónů kusů však rozhodně není jen tak a otázkou zůstává, zdali Apple tohle číslo zbytečně nenadsadil. Za poslední roky se prodeje iPhonů do konce roku svého představení pohybují +-5 % stejně.

Anketa

iPhone 12: Byli byste radši za větší baterii, anebo podporu 5G sítě?

Větší baterie 74,42 %
Podpora 5G sítě 25,58 %
Celkem hlasovalo: 86

5G modem v nových iPhonech 12 a 12 Pro (Max) bude zcela jistě pocházet od společnosti Qualcomm. Není žádným tajemstvím, že Apple už delší dobu pracuje na svých vlastních modemech. Ty však ještě nejsou v takové fázi, aby je mohl Apple naostro nasadit do všech svých iPhonů. Do konce roku 2019 analytici předpokládají, že by se mělo prodat okolo 15 miliónů kusů zařízení s podporou 5G sítě. V roce 2020 by však tohle číslo mělo strmě růst, a to jak s pomocí nových iPhonů, tak také s telefony od ostatních společností. Otázkou dále zůstává, zdali dojde k navýšení ceny iPhonů společně s příchodem 5G sítě, či nikoliv. Někteří uživatelé naopak zase tvrdí, že příští rok nebude 5G síť příliš rozšířená, tudíž opět raději ocení větší baterii a další vylepšení, než podporu 5G.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější