Zavřít reklamu

Technologický svět začíná vzhlížet k mobilní síti páté generace (zkráceně 5G), která najde uplatnění jak jinak než v chytrých telefonech a tabletech. V porovnání se současnou sítí LTE přinese nová generace mnohem vyšší přenosovou rychlost. Zatímco u LTE hovoříme o několika set megabitech, u 5G se pohybujeme už v gigabitech.

Federální komise Spojených států amerických pro komunikaci (FCC) společnosti Apple udělila licenci právě pro testování bezdrátové technologie 5G.

Apple v květnu podal žádost o licenci pro testování bezdrátových technologií v pásmech milimetrových vln. Milimetrová vlnová pásma poskytují větší šířku pásma a propustnost až 10 Gb/s, ale jsou omezena zorným polem, což může způsobit problémy zejména v hustých městských částech.

Apple testuje pátou generaci mobilní sítě nedaleko svého sídla v Cupertinu, a to konkrétně u společnosti Milpitas. Apple ještě dodal, že experimenty bude provádět zhruba dvanáct měsíců.

Výrobce iPhonů a iPadů bude používat pásma 28 a 39 GHz, což jsou pásma, která v loňském roce otevřela FCC pro účely následující generace širokopásmového připojení 5G. Prozatím není jasné, proč cupertinská společnost usilovala o získání licence pro testování výkonu milimetrových vln, ale připojí se tak k dalším velikánům jako Google, Facebook a velkým americkým mobilním operátorům jako AT&T, Verizon, Sprint a T-Mobile.

5g fb

Zdroj: MacRumors

Související články

Dnes nejčtenější

.