Zavřít reklamu

Když přijde na podvody s Apple produkty, jsou zločinci mnohdy vynalézaví a vymyslí neprůstřelný plán, který je většinou odhalen až za několik měsíců. Během té doby si organizované skupiny přijdou na miliony dolarů a pohybují se v šedé zóně, kdy není tak docela možné je plně obvinit. Nejinak tomu bylo i u případů s importovanými padělky iPhonů, které jablečnou společnost přišly na více než 6 milionů dolarů.

Organizované zločinecké skupiny mají často před policií navrch a dokáží si přijít na pěkné peníze skutečně originálními nápady. Stejně tak to bylo i v případě početné skupiny pašeráků, kteří do Spojených států dováželi padělaná Apple zařízení z Číny a následně je posílali do jablečných servisních center za účelem opravy. Samozřejmě se jednalo o nefunkční kusy, které byly ještě k tomu padělky, avšak opravny většinou zločincům zkrátka poslaly nové zařízení, jenž bylo následně prodáno za plnou cenu. Než stačili zaměstnanci zjistit, o co opravdu jde, podvodníci se zkrátka jednoduše přesunuli do dalšího města či lokace, kde v nelegální činnosti pokračovali. Nově získané produkty poté posílali zpět do Číny, kde si přišli na pořádný balík peněz. Dohromady se takto protočilo přes 10 tisíc zařízení a zločinci si údajně přišli až na 6.1 milionů dolarů, tedy asi 140 milionů korun.

Naštěstí bylo podvodné schéma již odhaleno a policie pozatýkala více než dvanáct lidí, kteří se na organizovaném zločinu podíleli. Podle advokátní kanceláře v Kalifornii bylo do podvodu zapojeno zhruba 14 lidí, z nichž ani jeden neunikne trestu. Konec konců, podle právníků byli ovlivněni jak nevinní lidé, tak americké společnosti a už jen samotný přečin ve formě padělání zboží je dostatečný důvod poslat zločince za mříže. Za celým případem stáli podle oficiálního prohlášení tři bratři – Zhiwei Loop Liao, Zhimin Liao a Zhiting Liao, všichni pocházející z Číny. Soud sice ještě neproběhl, nicméně už nyní je jasné, že se zřejmě na svobodu nějaký čas nepodívají.. Nezbývá než čekat, zda se v budoucnu objeví další podobný případ, nebo si na obdobné podvody Apple lépe posvítí.

Témata: , , , , , , , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.