Zavřít reklamu

V daleké Malajsii se v poslední době zaplnila média zprávou o vcelku zábavném podvodníkovi. Jedná se o 34letého marketingového manažera, jehož jméno nebylo dosud policií zveřejněno. Čím se přesně provinil a co je na trestném činu zábavné? Tento muž si totiž rok co rok hrál na obětního beránka a nahlašoval, že byl jeho iPhone ukraden. Jeho poslední pokus o obohacení vlastní kapsy se mu však stal osudovým. Na policii oznámil, že jeho dům byl v sobotu vykraden. Co bylo „ukradeno“ asi nebude žádným překvapením, jelikož se jednalo o iPhone XS Max, iPad Pro, MacBook Pro a ostatní cennosti.

Při vyplňování všech potřebných spisů na policejní stanici si však strážnici všimli něčeho zvláštního. Jak bylo zmíněno výše, muž byl každým rokem okraden, přičemž v každé výpovědi figuroval aktuální model iPhonu. Díky tomuto zjištění byl muž okamžitě obviněn z podezření ze spáchání pojistného podvodu a následně se i sám přiznal.

iPhone XS a XS Max si můžete prohlédnou v naši galerii:

Při výslechu se obviněný doznal k tomu, že své jablečné telefony vždy prodal přes internetová fóra a následně je označil za ukradené. V momentě, kdy byla zařízení vedena jako ukradená, mohl si muž nárokovat pojistné plnění. Dle vyjádření policie se jeho „ukradený“ MacBook Pro našel v domě jeho tchýně, kam si jej muž pravděpodobně jen „odložil“ před jeho pozdějším prodejem. Muž se taktéž doznal k částce, kterou utržil prodejem. Svůj iPhone XS Max prodal za asi 27 100 korun a MacBook za 32 500 korun. Za svůj čin si tak bude muset odpykat trest, který může být kvůli tamní legislativě i formou vězení.

V poslední době jsou pojistné podvody s mobilními telefony stále více a více častější. Dle magazínu Financial Times se v roce 2011 byly krádeže telefonů z 20 až 40 % právě pokusy o pojistné podvody.

malajsie-podvodnik-ukradeny-iphone
Zdroj: Redakce Letem světem Applem
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější