Zavřít reklamu

Elon Musk má toho v plánoch naozaj veľa. Okrem zvýšenia produkcie a uvedenia nových modelov v prípade spoločnosti Tesla sa tiež zameriava aj na budovanie podzemnej siete v niekoľkých amerických mestách, čo má na starosti jeho ďalšia firma The Boring Company. Projekty s najfuturistickejšími víziami a sci-fi plánmi však určite zastrešuje SpaceX, ktorá sa zaoberá vesmírnym programom. Počas uplynulých rokov sme sa mohli dočkať niekoľkých fantastických míľnikov, ktoré má na starosti práve SpaceX. Najväčším plánom do budúcnosti však je cesta a následná kolonizácia Marsu, ktorá je podľa megalomanského vizionára bližšie, ako kedykoľvek predtým. Musk sa netají vyjadrením, že na pôdu červenej planéty by sa veľmi rád dostal aj on sám, pričom je až 70% šanca, že sa tak skutočne stane.

K tejto tematike sa vyjadril v nedávnom rozhovore pre Axios HBO, v ktorom sa priznal, že je na úspechy spoločnosti SpaceX veľmi hrdý. „Z úspechov, ktoré sme dosiahli za posledné obdobie som naozaj nadšený,“ hovorí Musk. Na tému obývania na Mars priznáva, že táto planéta disponuje oveľa väčším rizikom nebezpečenstva, ako naša Zem. Napriek tomu by sa však chcel na Mars presťahovať, o čom si je istý na 70%. Ak ale sám priznáva, že možnosť smrti na Marse je veľmi vysoká, prečo by sa tam chcel aj napriek tomu vydať? „Ľudia neustále podnikajú expedície na miesta ako napríklad Mount Everest, čo predstavuje obrovskú výzvu. Pri podobných pokusoch často prichádzajú aj o život. Ide tu presne o podobnú výzvu,“ podotkol Elon musk.

Od skúšobných ciest až po oficiálne vesmírne expedície na Mars, nás ešte stále delí niekoľko rokov. Počas najbližších mesiacov by sa SpaceX malo orientovať na vylepšovanie a konštrukciu svojho vesmírneho korábu v podobe rakety BFR (Big F*****g Rocket). Napriek veľkým plánom je viac než možné, že sa testovacie projekty spojené s touto snahou o niečo oneskoria. Podľa Muska je však úloha kolonizácie Marsu určite splniteľná, preto až budúcnosť ukáže, či mal pravdu alebo sa mýlil.

Musk
Zdroj: Unsplash

Související články

Dnes nejčtenější