Zavřít reklamu

Téměř na týdenní bázi píšeme o zločinech, které se v souvislosti s jablečnými zařízeními dějí. Zejména se jedná o krádeže v Apple Storech, ozbrojená přepadení a nebo nejrůznější podvody. Není divu, cenovka iPhonu není zrovna nízká, a tak se jedná o poměrně lukrativní zboží pro různé kriminální živly. Tentokrát tu máme ale kuriozitu, která skončila tragicky, jelikož stála život floridského hasiče Chrise Randazza.

Na pravidelná přepadení jablečných obchodů jsme již poměrně zvyklí, ale jednou za čas se objeví případ, který šokuje i samotné kriminalisty. Řeč je o nejnovějším incidentu, který se stal na Floridě a stál život jednoho hasiče v Coral Springs. Pro Chrise Randazza byl 28. říjen den jako každý jiný, kdy si po náročné směně vyšel s přáteli a nakonec si to zamířil k domu jeho přítelkyně. Než ale stihl bezpečně dojít domů, přepadli ho tři ozbrojení muži a kromě cenností si odnesli také jeho iPhone. Nejprve sice Chrisův život ušetřili, ale když nastoupili do auta a řítili se pryč z místa činu, čekalo je nepříjemné zjištění. Telefon byl zamčený, což zločince vyprovokovalo a rozhodli se bezpečnostní kód z oběti dostat. Randazzo však odmítl kód k odemčení iPhonu sdělit, což ho naneštěstí stálo život. Kriminálníky policie zadržela během několika hodin. Na přepadení se podíleli tři muži ve věku 19, 20 a 32 let, kteří byli zároveň obviněni z další střelby, jež proběhla ještě před okradením Randazza. Bohužel se tak jedná o další z mnoha případů, kdy se obětí stal nevinný člověk a ještě k tomu někdo, kdo pravidelně nasazoval vlastní život, aby ochránil ostatní.

V našich končinách se podobné incidenty dějí zřídka, avšak pokud se něco podobného stane, je určitě lepší zločinci vyjít vstříc a telefon mu odemknout a přenechat. Do citlivých sekcí nastavení se stejně bez vašeho hesla nedostane a díky aktivní aplikaci Najít nebude pro policii příliš složité jej vypátrat. V iOS 13 totiž dorazilo její vylepšení, díky kterému je možné hledat i produkty bez připojení k síti.

Související články

Dnes nejčtenější