Zavřít reklamu

Přepadení či vloupání do Apple Storů nejsou bohužel ničím výjimečným. O nelegální získání jablečného zboží se pokoušelo mnoho lupičů, z nichž někteří byli úspěšní, zatímco mnoho z nich tvrdě narazilo a hezkou řádku let si posedí v chládku. Potom tu máme ale mnohem drastičtější případy, kdy šlo doslova o život. Jeden z nich se stal před pár dny v texaském Dallasu.

Zatímco naprostá většina krádeží Apple produktů se obejde bez násilí, nynější pokus téměř skončil přestřelkou. Zloděj si to totiž s puškou v ruce namířil rovnou k jablečnému obchodu, kde se pokusil odzbrojit nočního hlídače, shodou okolností bývalého policistu dallaského okrsku. Hlídač stihl rychle zareagovat, vytáhl zbraň a útočníka zastřelil. Ten sice ještě nějakou dobu po příjezdu policie žil, ale zemřel krátce poté v blízké nemocnici. Jedná se tak o další případ, kdy neúspěšný pokus o loupež skončil úmrtím. Pokud by tedy měl Apple na něčem zapracovat, je to bezpečnost obchodů. Pár kamer a sklo je totiž pro lupiče mnohdy velmi jednoduché překonat , což dělá z obchodů cíl lákavější než jsou mnohé ostatní.

Jak už bylo zmíněno výše, krádeže či loupeže v Apple Storech nejsou vůbec ničím výjimečným. Na obchody se zaměřují jak jednotlivci lačnící po rychlém zbohatnutí, tak i celé zločinecké gangy, které se nebojí obrážet Apple Story v širokém okolí svého „teritoria“. Těmto výtečníkům přitom mnohdy nevadí ani fakt, že když například nakradou vystavené kusy, jejich prodejem si téměř nic nevydělají, jelikož jsou dobré maximálně na náhradní díly. Pro jejich potřeby však tyto finance zřejmě stačí. Nezbývá tedy než doufat, že se Applu podaří jednoho dne podobné incidenty v Apple Storech zcela vymýtit a jak produkty, tak i zaměstnanci obchodů budou v naprostém bezpečí.

Související články

Dnes nejčtenější

.