Zavřít reklamu

Neuběhne týden, aby média neinformovala o dalším ze série přepadení Apple Storů. Ty se stávají terčem útoků čím dál tím častěji, především kvůli hodnotě zboží a nepříliš velkým zabezpečením, která by zločincům v běsnění zamezila. Tentokrát se incident stal v americké Kalifornii, konkrétně v poměrně malém městu Valencia. Opakoval se podobný scénář jako u předešlých loupeží, naštěstí se však nikomu nic nestalo.

Do areálu Apple Valencia Town Center vběhli minulou středu kolem 11 hodin dopoledne tři muži a začali krást zboží, především pak iPhony a Apple Watch. Nedávno jsme informovali o hrdinovi, jenž své auto uchránil před krádeží tím, že vyhrožoval zloději domnělou zbraní. Tentokrát však byl minimálně jeden z útočníků ozbrojený a těsně před úprkem z obchodu vytáhl pravou zbraň. Žádný ze zaměstnanců ale naštěstí nekladl odpor, takže se kromě nepříjemného zážitku nikomu nic nestalo. Nakonec skupina ujela Hondou Civic z místa činu ještě před tím, než se na místo dostavila policie.

Poté, co policie dorazila na místo, ihned začala vyslýchat svědky a shromažďovat záběry z bezpečnostních kamer. Hodnota ukradeného zboží je zatím neznámá, ale pravděpodobně se bude jednat o nižší částku. Při jednom z posledních vloupání v Kalifornii došlo k zcizení majetku v hodnotě 1 milionu dolarů, zatčeno bylo až 17 lidí. V jednom případě došlo dokonce k dvojitému přepadení za jediný víkend, a to ve městě Palo Alto.

Obchody Applu jsou poměrně jednoduchým terčem především kvůli nedbalému zabezpečení a produktům volně ležícím na předváděcích pultech. Zloději tak stačí jen vkráčet dovnitř, vzít několik předmětů a utéct. V každém případě převládají spíše neozbrojené krádeže, kde je jedinou útočníkovou zbraní maximálně tak nůž. Co na incident říkáte? Myslíte, že je frekvence pokusů o vloupání stejná jako v jiných obchodech?

apple-store-fb

Dnes nejčtenější

.