Zavřít reklamu

Změna je život. Tímto mottem se Apple řídí neustále, ať už při odstranění 3,5mm jacku pro připojení sluchátek, při odstranění iTunes v novém macOS 10.15 Catalina, anebo v tomto případě při rekonstrukci španělského Apple Storu Passeig de Gràcia v Barceloně. V minulosti se v této budově nacházela banka, avšak od roku 2012 se zde nachází ikonický Apple Store. Po téměř sedmi letech se však jablečná společnost rozhodla k razantnímu kroku v podobě přestavby a v jeden únorový den se už světla uvnitř Passeig de Gràcia nerozsvítila. Den znovuotevření byl stanoven na 20. června 2019 a jak Apple řekl, tak také učinil.

Pokud jste se někdy byli v Passeig de Gràcia podívat, nevšimli byste si po rekostrukci žádných vážných změn na designu, a to ani v interiéru, ani exteriéru. Historická kamenná fasáda zůstala netknutá, stejně jako jako různé architektonické detaily. V přestavěném obchodě si můžete všimnout přepracovaného fóra, a také přidání tzv. videostěny s 8K rozlišením hned vedle schodů do druhého patra. V obchodě se stále nachází čtyři stromy a velká kožená lavice.

První patro je stále vyhrazeno pro produkty a příslušenství k nim. Velké osvětlené police byly nahrazeny klasickými a jednoduššími poličkami (design Avenue). Zároveň byly opraveny nějaké malé detaily, například odstranění viditelných kabelů vedených po zemi.

Druhé patro se zaměřuje na služby a na podporu školení. Kdysi se zde nacházel Genius Bar, avšak ten byl později zrušen. Nyní jsme se dočkali úplného odstranění původního rozpoložení určeného právě pro Genius Bar. Kožené lavice byly nahrazeny dřevěnými sedadly a na místě původní informační místnosti jsme se nyní nachází přepracovaná zasedací místnost.

V rámci oslav otevření rekonstruovaného obchodu si jablečná společnost připravila skvělou a unikátní kampaň. Sekce Today at Apple je zde zaměřena na kreativní aplikace, jako je VSCO a další. Návštěvníci se také mohou těšit na tematický playlist plný španělských skladeb. Zajímavé je, že při otevření byly okna Apple Storu speciálně upraveny. Inspiraci si v tomto ohledu Apple našel u architekta Antoniha Gaudího a vytvořil tak na každém z oken unikátní mozaiku.

Apple navíc na jaře navázal spolupráci s uměleckým muzeem Fundació Joan Miró . Během rekonstrukce probíhaly v prostorách muzea různé workshopy z oblasti fotografie, umění a programování. Apple tohle partnerství prodlužuje a v muzeu bude dále nabízet speciální workshopy, momentálně pod názvem Vytvořte si vlastní dobrodružství. Workshop bude vést ředitel muzea, Marko Daniel. Součástí workshopů budou například různé procházky po muzeu, kdy se Marko pokusím svým svěřencům představit barevnost a lehkost mozaiek v Barceloně.

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější