Zavřít reklamu

Pokud jste někdy zavítali do jakéhokoliv Apple Storu, jistě vás příjemně překvapila možnost vše si důkladně osahat a vyzkoušet. To sice nabízí i konkurence, jablečná společnost však v tomto případě zašla ještě dál. Chce se oprostit od hektického nakupování a přeplněných obchodů, kde se na vás valí zařízení ze všech stran. Jde to i jednoduše a komfortně. S jakým řešením Apple přišel?

Nový design obchodů, prozatím týkající se pouze Spojených států, staví na co nejminimalističtějším rozvržení a přehledné nabídce produktů. Zatím co doposud jste mohli například informace o ceně, specifikacích a možnostech zařízení zjistit výhradně přes zabudovanou aplikaci, tentokrát najdete všechno potřebné na štítku přímo před daným modelem. Zároveň telefony nejsou seřazeny striktně podle barvy, ceny a podobně, ale podle skupiny, do níž se řadí. Samostatně tedy najdeme zejména iPhone XS, XS Max a XR.

Zjednodušená interakce mezi nabízeným zbožím a zákazníkem má ulehčit pracovníkům od odpovídání na ty samé dotazy pořád dokola a dát spotřebiteli více času si se zařízením pohrát a pořádně si ho vyzkoušet. Stejnou změnu zaznamenaly také stoly s vystavenými náramky pro Apple Watch. Ty si můžete libovolně zkoušet a vybírat si jak podle barvy, tak podle toho jak vám daný náramek sedne. Už se nemusíte bát toho, že bude vše nepohyblivé a statické. Každý nabízený produkt si můžete vzít do ruky, aniž byste byli omezeni bezpečnostními dráty. Vše dokresluje dřevěný materiál, evokující klid a jistou harmonii.

Inovativní přístup se zatím týká především lokací jako Apple Park Visitor Center, Union Square a Coquitlam Center. Apple rozjel propagaci nového designu v roce 2015, kdy se rozhodl odstranit přebytečné rozptýlení a zaměřit se na samotné produkty. Tehdy však toto počínání vedla Angela Ahrendts coby šéfka maloobchodu. Ta však nedávno přepustila své místo Deirdre O’Brien. Novinky v Apple Store se tak dají nyní připsat právě jí. Co na tento přístup říkáte? Líbí se vám neotřelý styl, nebo dáváte přednost klasice?

Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější