Zavřít reklamu

V minulosti jsme se nesčetněkrát přesvědčili o tom, že krádeže v Apple Storech nejsou bohužel ničím neobvyklým. Situace zjevně začala mírně znepokojovat i samotnou společnost Apple, která zřejmě přemýšlí nad zavedením nového bezpečnostního systému, který zlodějům jejich práci zase o něco více znesnadnil.

Server Patently Apple informoval o nové patentové žádosti, která byla zveřejněna americkým patentovým úřadem. Patent popisuje nový bezpečnostní systém, umožňující zcela vyřadit z provozu zařízení, které nebylo zaplaceno a opustilo prostory prodejny. Jakmile k tomuto dojde, na displeji odcizeného zařízení se objeví varovná zpráva, upozorňující dotyčného na to, čeho se dopustil, a jak může přístroj opět vrátit.

Bezpečnostní systém pracuje v praxi tak, že rozpozná, když se sledované zařízení blíží k další zabezpečené části, a vyšle jinému zařízení příslušné varování. Díky tomu se příslušní zaměstnanci Apple Storu dozvědí, že něco není v pořádku. Pokud systém zaznamená, že se sledované zařízení nachází mimo danou oblast po stanovenou dobu, znemožní na dálku jeho připojení k sítí i aktivaci. Z odcizeného zařízení se tak stane jen hezky vypadající těžítko. Zařízení je navíc naprogramované tak, aby osobu, která se ho zmocnila, umělo upozornit na to, že se blíží k hranicím zabezpečené oblasti, případně že tuto oblast bez povolení opustil.

Člověk, který si takto nezákonným způsobem přivlastní jakýkoliv přístroj z Apple Storu, navíc ztratí šanci do něj cokoliv jakýmkoliv způsobem zadat. Zařízení ale bude zároveň schopné pachatele upozornit na to, že zaměstnanci Apple Storu znají jeho přesnou polohu. Daná upozornění lze na zařízení odeslat přes veřejnou Wi-Fi síť, mobilní připojení i Bluetooth.

Související články

Dnes nejčtenější