Zavřít reklamu

Není pochyb o tom, že iPhone je svým způsobem multifunkční zařízení. Dá se využít nejen jako telefon, ale také jako přenosná herní konzole, kapesní počítač nebo zařízení na přehrávání filmů. Přesto se občas najdou lidé, jenž pozvednou jisté aspekty telefonu na zcela novou úroveň. Své o tom ví jeden americký pár, kterému se podařilo pouze pomocí iPhonu zastrašit zloděje, a uchránit tak své auto před krádeží.

Celá, na první pohled úsměvná, scéna se odehrála v Miami, kde se 27letý Sheldon Johnson pokusil ukrást nový sedan páru, který tomuto incidentu přihlížel. Majitel vozu na nic nečekal, popadl iPhone a zatím co ho držel jako zbraň, vyběhl ven a křičel na zloděje. Toho jednání a výhružka domnělou zbraní natolik vyvedly z míry, že uposlechl příkazy muže a počkal, než přijede policie. Podle policistů se jednalo o známého recidivistu, jenž si s krádežemi či vloupáním rozhodně nedělal hlavu. Za své činy byl předveden před soud a náležitě potrestán. Jméno hrdiny se svět sice nedozvěděl, ale v každém případě se jedná o odvážný počin. Konec konců, zloděj mohl mít nůž nebo nedej Bože zbraň.

Tento případ není jediný, kdy zařízení od Applu zabránilo trestnému činu. Například funkce „Find my iPad“ pomohla policistům vystopovat zloděje zodpovědné za krádež iPadu, strážníkovy zbraně a jeho vybavení. Nejednou též iPhone zastavil kulku, odrazil útok nebo zkrátka zmírnil následky možného zranění. Pochopitelně se nejedná o směrodatné pravidlo, ale jisté je, že alespoň co se systémové stránky týče, měli by být zločinci obezřetní. Uvidíme, kolik podobných případů se v budoucnosti ještě objeví. Co na zásluhy iPhonu říkáte? Měly by být brány v potaz, nebo se podle vás jedná pouze o náhodu a shodu okolností?

LsA web na iPhone

Související články

Dnes nejčtenější