Zavřít reklamu

Holandská policie zatkla pět mužů, kteří jsou podezřelí z krádeže iPhonů v hodnotě 488 tisíc liber, což je v přepočtu zhruba 14,2 milionu korun. Ale nebyla to ledajaká krádež, připomínala scénu z oblíbeného filmu Rychle a zběsile v hlavní roli s Vinem Dieselem. Zloději ve věku 33 až 43 let, kteří pocházeli z Rumunska, v noci přepadli kamion plný iPhonů na dálnici A73 poblíž Horstu. Použili upravenou dodávku, se kterou se přiblížili ke kamionu, do kterého během jízdy jeden z mužů skočil. Dodávka měla díru ve střeše, aby do ní mohli zloději házet krabice s iPhony.

Mluvčí holandské policie Ed Kraszewski řekl, že důstojníci už několikrát vyšetřovali krádeže z kamionů, ale ještě se s takovou krádeží jako z akčního filmu nesetkali. „Kamion vezl náklad z bodu A do bodu B a ani jednou se nezastavila. I tak byly telefony pryč,“ řekl s údivem Ed Kraszewski.

Příběh nakonec dopadl dobře, protože pětice mužů byla nakonec zatčena v rekreačním parku ve středním Holandsku. Policie našla i ukradené iPhony. Podobné případy se už v Evropě staly dříve, ale toto je poprvé, co byli zločinci chvíli po krádeži zatknutí.

iPhone6sgiveaway
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Související články

Dnes nejčtenější