Zavřít reklamu

Společnost Apple již delší dobu provádí přípravy na otevření své nové losangelské značkové maloobchodní prodejny. Na otevření jako takové si zákazníci budou muset ještě nějakou chvíli počkat, interiér budovy už ale prošel značnými změnami. Tower Theatre na Broadwayi prochází aktuálně svou největší proměnou za 92 let své existence. Díky vybudování nové Apple prodejny bude také zachráněna podstatná část losangeleské kultury. Jak přípravy pokročily?

Své plány na otevření nového Apple Storu v Tower Theatre představil Apple veřejnosti loni v srpnu, a to po zhruba třech letech spekulací a odhadů. V předměstských částech Los Angeles se již maloobchodní prodejny Applu nacházejí, v centru ale dosud zatím žádná nebyla. Koncem října loňského roku přinesl server 9to5Mac zprávu o zahájení renovace Tower Theatre. Budova byla dlouhodobě v silně zanedbaném stavu. Na to, jaké změny rekonstrukce přinesla k dnešnímu dni, se můžete podívat do fotogalerie – a jedná se o skutečně pozoruhodnou proměnu.

Není to poprvé, co se Apple výrazně zasloužil o renovaci historické budovy. Řadu takových příkladů najdeme mimo Spojené státy, obnovit se ale také podařilo například Carnegie Library ve Washingtonu – právě na tomto příkladu lze vidět, že opravdu dobrá rekonstrukce zabere větší množství času, čekání a trpělivost se ale vyplatí. Stejně tomu jistě bude i v případě Tower Theatre. Rekonstrukce je skutečně důkladná. Dobové obloukové okno bylo loni odstraněno – s největší pravděpodobností za účelem čištění a renovace. Markýza z šedesátých let minulého století byla částečně zbořena, kolem jejích pozůstatků vyrostlo lešení. Práce na vnější straně budovy zatím ještě pořádně nezačaly, na fasádě jsou ale již patrné známky jistého pokroku. Došlo k odstranění některých prvků, které s velkou pravděpodobností poslouží jako šablona pro obnovu poškozených detailů na jiných místech v budově. Graffiti prvky, které můžete vidět na některých fotografiích, jsou postupně odstraňovány, demoliční práce uvnitř budovy jsou podle blogu Los Angeles Theatre již dokončené. Výstavba nového Apple Storu v Tower Theatre je jen částí rozsáhlé proměny, kterou má centrum Los Angeles v dohledné době projít. Ještě letos by se hned vedle budoucí prodejny Applu měla otevřít značková prodejna Vans, celá oblast je znatelně čistší, bezpečnější a lépe udržovaná.

Dnes nejčtenější

.