Zavřít reklamu

Sluchátka od Applu si vždy držela svou kvalitu, a i přes často vyšší cenovku toho nabízela daleko více než konkurence. Ať už se jedná o celkový ekosystém, přístup jablečné společnosti nebo samotné provedení, poměr cena/výkon je v tomto případě nadstandardní. Zlom přišel v okamžiku, kdy Apple oznámil vylepšené AirPods Pro, které se dočkaly řady nových funkcí a především různých druhů nástavců. Podle mnohých fanoušků je ale cena přestřelená a neodpovídá výbavě, což by se dalo pochopit. Přesto je tu ale jedna další markantní výhoda, o níž se příliš neví.

Jablečná společnost si s propagací AirPods Pro příliš hlavu nedělala a vše proběhlo více méně v tichosti. Obchody po celém světě se sice dočkaly obrovských plakátů, propagujících novou verzi sluchátek, a dalších vychytávek, ale i přesto se jednalo o přinejmenším umírněnou reklamní kampaň. Je tu však něco, co Apple zapomněl vyzdvihnout, a přitom tato funkce hraje zásadní roli v tom, jakým způsobem posloucháme hudbu. AirPods Pro totiž disponují aktivním potlačením šumu, které díky novému typu ušních nástavců dokonale odhluční okolní ruch a dovolí vám soustředit se výhradně na zvuk ze sluchátek. To vyústí kromě silnějších bas a přesnějších výšek také v obecně lepší zážitek a především tato funkce uleví vaším uším. Vlastně je jedná o poměrně intuitivní jednání – jelikož slyšíte hudbu lépe, ztišíte si ji a nemáte potřebu zvyšovat hlasitost nad doporučenou mez.

Může to být tedy právě aktivní potlačení šumu, které vám zlepší sluch a výrazně uleví vašim uším. Nejedná se o pouhé spekulace, tuto skutečnost totiž doložil uživatel ze sociální sítě reddit, jenž pomocí jablečné platformy Health sledoval, jak moc hlasitost sluchátek ovlivňuje jeho sluch a zda negativně, či pozitivně. Ukázalo se, že od koupě AirPods Pro došlo k výraznému snížení hlasitosti, což v dlouhodobém měřítku rozhodně prospívá zdraví. Pokud si toto chcete sami otestovat, stačí zamířit do aplikace Health, kliknout na sekci Hearing a podívat se na monitorovací graf. Ten vám jasně ukáže, zda může být vaše poslouchání hudby rizikové, nebo je vše v pořádku. Nižší hlasitost zároveň méně vytěžuje i baterii, což je další výhoda k dobru. Ve finále se tedy jedná o zásadní a přínosné zjištění, které vám může v budoucnu ušetřit spoustu zdravotních nepříjemností. Zda se to za více než 7 tisíc korun vyplatí necháme již na vás, ale i tak má aktivní potlačení šumu něco do sebe.

Související články

Dnes nejčtenější