Zavřít reklamu

První věcí, která mě osobně napadla v momentě, kdy jsem viděl první fotografie na oficiálních stránkách Applu, byla velikost. Samotné pouzdro AirPods Pro mi připadalo nevkusně velké. Dojem z fotografií však zmizel spolu s vybalením sluchátek z papírové krabičky. Pouzdro je jen o něco málo větší než je tomu u klasických AirPods a jediné, na co si musíte zvykat je, že se oproti AirPods otevírají AirPods Pro v podstatě na šířku, nikoli na výšku. To je však jen malý detail a já jsem velmi mile překvapen velikostí, která je ve skutečnosti mnohem menší, než jak se může zdát z produktových fotografií.

Možná budu mít následující problém pouze já ale poté, co dva roky používám den co den AirPods, jsem zvyklý je poslepu strkat do krabičky a zvládám to steojě jako každý aktivní uživatel i jednou rukou v kapse. Bohužel, AirPods Pro nejsou co se zasouvání do krabičky týká tak intuitivní a ergonomické jako klasické AirPods. Po slepu se mi je zatím do krabičky nepodařilo vložit a i s díváním do poslední chvíle nevíte, do které zdířky které sluchátko patří.

airpods pro
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Co mi také na designu AirPods vadí, je barva krabičky. Ta se zkrátka hodila k Applu před 10 lety, kdy vše, co bylo od Applu, bylo krásně bílé a vypadalo to přesně jako AirPods. Bohužel, ta doba je dávno pryč a jediné, co vidím v bílé barvě, co se Apple produktů okolo mě týká, jsou právě AirPods. Samotný design produktu je samozřejmě věcí vkusu, ale osobně mi nijak nepřekáží, jak samotná sluchátka nebo jejich krabička vypadá, tedy kromě barvy nehodící se do současného stylu Applu.

Uvnitř balení najdete kromě samotné krabičky se sluchátky také nabíjecí kabel, který je stejně jako v případě iPhone 11 Pro vybaven na jedné straně Lightning konektorem a na straně druhé pak USB-C. Je tedy zřejmé, že prozatimní budoucnost, než se Apple dostane k přecbodu na USB-C zcela, je právě v kabelech s koncovkou z USB-C na Lightning. Další věcí v balení je pak trojice párů gumových špuntů, díky kterým si sluchátka velikostně přizpůsobíte na vaše uši. Jeden pár je nasazen přímo na AirPods a další dva jsou v miniaturním kousku papíru.

Právě na tom, jak vám sluchátka padnou do ucha, je závislá funkce potlačení okolního hluku. Pro Apple je přesnost uzavření zvukovodu gumovým špuntem dokonce tak důležitá, že sluchátka nabízí v rámci iOS nastavení možnost otestovat, jak vám padnou do ucha. Pomocí jednoduchého testu s názvem Air Tip Fit Test máte možnost otestovat zvlášť levé a pravé sluchátko a jeho těsnost v uších. I když Apple dbá na to, aby sluchátka dokonale ucpala zvukovod, je zde jedno velmi podstatné ALE. AirPods Pro mají něco, co jsem u jiných sluchátek nezažil. I když vám totiž dokonale ucpou uši, nemáte v nich nepříjemný pocit vakua, který je po pár minutách velmi otravný. Většina špuntů totiž funguje tak, že když je správně dáte do uší, je to jako byste do nich dali špunt, který vytlačí všechen vzduch. AirPods mají zabudovaný speciální kanálek, kterým proudí do ucha vzduch i po jejich nasazení. Díky tomu nevzniká efekt ucpaných uší a používání je mnohem pohodlnější, než u drtivé většiny konkurence.

To, co se mi na Apple produktech líbí, je především jejich jednoduchost a ta se Applu povedla zakomponovat i u pokročilejších funkcí. Nastavení potlačení okolního hluku je intuitivní a i kdybyste AirPods pořídili vaši babičce, pochopí během pár minut, jak fungují. Co se zvuku týká, je potřeba sluchátka nechat minimálně 12 až 24 hodin rozehrát, abych mohl hodnotit to, co skutečně umí. Již nyní je zvuk na zcela jiné úrovni než u klasických AirPods, ovšem na nějaké větší závěry si musíme počkat až po jejich rozehrání a najdete je samozřejmě v recenzi. Jedno však mohu prozradit rovnou. Obrovský rozdíl oproti klasickým AirPods je především v tom, jak hutný zvuk AirPods Pro nabízí a jak dávají vyniknout basům. Samotný noise cancelling je sice skutečně na vysoké úrovni, ale upřímně jsem již slyšel podobně kvalitní tlumení u konkurence.

airpods pro 1
Zdroj: Redakce Letem světem Applem

Zcela neuvěřitelně pak funguje funkce propouštění zvuků v momentě, kdy AirPods používáte k telefonování. Jistě také neradi voláte se sluchátky v uších a vždy jedno vytahujete. I tak však máte stále pocit, že máte zacpané ucho a musíte mluvit víc nahlas, pokud pak používáte obě sluchátka, máte pocit že huhňáte nebo naopak příliš křičíte. AirPods Pro s funkcí propuštění okolních zvuků tuto negativní vlastnost zcela eliminují.

Během hovoru máte pocit, že v podstatě nemáte sluchátka v uších a zvuk z okolí doslova prostupuje sluchátky do vašeho ucha. Hovor je přirozený stejně, jak když se bavíte s člověkem, který stojí vedle vás! Zajímavostí je také dotykový senzor na obou nožičkách sluchátek. Ten totiž v případě, kdy jej zmáčknete, udělá cvaknutí, ovšem jedná se o cvaknutí jako kdyby z haptického motorku, fyzicky totiž žádné tlačítko na nožce necvaká.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější