Zavřít reklamu

Je tomu více než rok, kdy jsem psal článek o tom, jak jsem se zamiloval do svých AirPods. Na mém vztahu k nim se vůbec nic nezměnilo a považuji je za nejlepší produkt od smrti Steva Jobse. Právě proto jsem se rozhodl poté co jsme jedny ztratil a druhé zničil, že ty třetí musím chránit před nebezpečím okolního světa, a tak trochu i mnou samotným. Najít minimalistickou a zároveň skutečně kvalitní krabičku je však celkem problém. Naštěstí v sekci exkluzivních produktů určených pro prodej pouze v Apple Store prodejnách nechybí jedno zajímavé řešení v podobě Incase AirPods case with Woolenex. Jedná se o minimalistické, odolné pouzdro, které je vyrobeno s použitím zajímavého materiálu Woolenex.

Woolenex je materiál tkaný z vláken různého průměru, díky čemuž získává vysokou odolnost.

Pouzdro jako takové je tvořeno z plastu, jenž je obšitý materiálem Woolenex. Právě jeho použití je pro společnost Incase typické a tento speciální materiál naleznete v celé řadě jejich produktů. Pokud tedy chcete, můžete většinu svých Apple produktů ochránit obaly ve stejné barvě a za použití stejného materiálu. Samotný Woolenex je unikátní zpracováním, kdy je materiál tkaný pomocí dvou různých tlouštěk polyesterových vláken. Díky použití vláken s dvěma různými průměry vzniká jedinečná struktura. Ta má jednak nezaměnitelnou a originální barvu, ale také odpuzuje vodu, špínu a oproti klasické tkanině má lepší výdrž co se týká opotřebení, vyblednutí nebo roztržení. Je skutečně pravda, že o nějaké ty malé oděrky se bát nemusíte a samotné pouzdro toho snese skutečně hodně.

Woolenex Airpods case

Na výběr máte z trojice barev z vám však žádné názvy příliš nenapoví, ačkoli se totiž barvy jmenují šedá, černá a modrá, právě díky použití Woolenexu vypadají barvy nezvykle. Dokonce i jednotlivé obaly z jedné barvy se od sebe barevností navzájem liší, a tak si zkrátka musíte vybrat ten svůj ideál. To mimochodem nebude žádný problém, protože nikde jinde, než přímo v Apple Store je nemáte šanci koupit. Jedná se totiž o produkt exkluzivně určený k prodeji pouze v Apple Store. Já osobně kupoval ve Vídni, ale Apple nabízí obaly Incase pro AriPods prakticky ve všech svých Apple Storech na světě, může se však stát stejně jako se mi to stalo ve Florencii, že vaše preferovaná barva bude chybět.

Pouzdro se skládá ze dvou částí, jedna chrání víčko krabičky a druhá pak její spodní část. Menší část kryjící víčko má jednak po stranach materiál podobný protiskluzovým podložkám a také obsahuje 3M nálepku, pomocí které přilepíte vrchní část na krabičku. Spodní část pak obsahuje pouze protiskluzové části. Nasoukat však jednu i druhou část na krabičku AirPods není vůbec snadné a i bez jakéhokoli lepidla drží vše jako přibité. Pokud chcete krabičku někdy vytáhnout z obalu, zabere vám to pěkných pár minut, nemusíte se tedy v žádném případě bát toho, že byste obal ztratili nebo se nějak vysouval a tak podobně. Obal je vyroben na milimetr přesně a po nasoukání na krabičku samotných AirPods skutečně drží neuvěřitelnou silou. Krabička se navíc zvětší po použití obalu o pouhých pár milimetrů, slovo pár pak můžete v tomto případě brát téměř doslova. Jedinou drobností, která vám bude možná chvilku překážet, než si zvyknete je fakt, že zatím co samotná krabička AirPods se otvírá tam kde je výřez, nyní je tomu přesně naopak a výřez na obalu je tam, kde je samotný pant. Je to však otázka pár dní a na rozdíl si zvyknete.

Jednou z předností obalu, kterou se výrobce chlubí na obalu a Apple to pak dále zdůrazňuje na svých webových stránkách je možnost nadále využívat bezdrátové nabíjení AirPods. Kdo však někdy zkoušel položit zabalenou krabičku s AirPods na bezdrátovou nabíječku, dá mi jistě za pravdu, že jediné, v čem by se AirPods nenabíjeli je snad kovová krabička. Nabíjení tedy samozřejmě skutečně funguje i s obalem, ale myslím si, že obalů se kterým by nabíjení AirPods pomocí bezdrátové technologie nefungovalo, je jako šafránu. Co se mi naopak zdá unikátní a líbí se mi je fakt, že má krabička malou dírku na diodu, pomocí které vidíte, že se AirPods nabíjí nebo jsou nabité. Dostatečně velký je i otvor pro připojení Lightning kabelu, takže vám kabely budou pasovat stejně, jako byste obal nepoužívali.

Incase airpods

Pokud hledáte zajímavý, minimalistický a svým zpracováním unikátní obal, pak je Incase skutečně zajímavé řešení, které zkrátka funguje. Obal vás nijak neomezuje při používání sluchátek, nezvětšuje jejich krabičku do šílených rozměrů a nebrání vám v pohodlném používání. Až příště zavítáte do Apple Store a budete si chtít na památku odnést nějakou maličkost, může být právě Incase AirPods case zajímavou volbou. Jedinou věcí, co vás může odradit je cena, obal se totiž prodává za 29€, což není zrovna lidovka, ale platíte jednak za špičkové zpracování, dokonalou ochranu, ale také použitý materiál, se kterým se běžně nesetkáte.

Airpods obal incase

Související články

Dnes nejčtenější

.