Zavřít reklamu

Je zvláštní, že někdy člověk musí urazit téměř tisíc kilometrů, aby si uvědomil krásu toho, co má doma. Stejně jako každý rok i letos jsme vyrazili se ženou na pár dní do Benátek, ke kterým neodmyslitelně patří gondola a gondoliéři. Mimochodem jedno z nejlépe placených povolání, které můžete v Itálii dělat. Tito pánové si totiž v sezóně přijdou na částky okolo půl milionu korun měsíčně. Právě proto pro ně nejsou moderní technologie ničím nedostupným, a tak nemáte téměř šanci narazit na některého z nich, jenž by neměl v uších AirPods.

Právě při pohledu na ně jsem si měl možnost uvědomit, jak skvělý produkt Apple po letech dokázal vytvořit. Pro mě osobně vůbec první zcela nový produkt od smrti Steva Jobse. Důvod proč si to uvědomíte na dovolené je zcela prostý. Pokud totiž přijdete do kontaktu s něčím, co se během pěti minut stane neodmyslitelnou součástí vašeho života, nemáte příliš čas se vůbec zamýšlet nad tím, o jak perfektní věc se jedná. Přesně to je můj případ s AirPods, které zkrátka miluju. Hudbu poslední roky poslouchám již jen v autě nebo v pracovně, zcela výjimečně pak ze sluchátek a tak jsem si z počátku říkal, že sluchátka nejsou to, co bych zrovna já ocenil.

Apple AirPods 9

Mnohem víc času však trávím venčením psa, jízdou v autech a děláním aktivit u kterých se vám nechce držet telefon v ruce. Pokud navíc střídáte víc aut, brzo zjistíte, že to nejlehčí co můžete udělat je nepoužívat integrovaný handset, ale zkrátka si dát do uší AirPods. Osobně mi totiž vadí, když jsem s někým ve voze a on poslouchá každé slovo mého rozhovoru včetně slov, které říká osoba na druhé straně linky. Když jdu se psem potřebuju házet balónek na louce nebo klacky do vody a to vše se opět dělá lépe s prázdnými rukami. Stejně tak když si večer sednete na terasu a plánujete s kolegou, jak ovládnete svět, což trvá hodiny a hodiny hovoru, je lepší mít v uchu sluchátko. Apple navíc stvořil téměř nekonečné handsfree. Tím že máte dvě sluchátka, můžete použít vždy jen jedno, a to druhé zatím nabíjet v krabičce od AirPods. Když to tak uděláte, věřte že energie na dobíjení sluchátek v krabičce dojde mnohem později než vaše vlastní energie a tak vám AirPods mohou dělat parťáky po celý den.

Vůbec pak nemusím mluvit o tom, že můžete jezdit na kole, wapkovat auto, chytat ryby nebo nevím co ještě všechno a při tom prostě telefonovat bez toho, aniž by vás cokoli omezovalo. Telefon při hovoru můžete klidně položit na nabíječku a chodit po celém bytě nebo domě bez toho, aniž byste přerušili hovor. Dokonce se mi stalo že jsem telefonoval v autě, vystoupil jsem, ušel asi sto metrů a náhle se přerušil hovor. Až sto metrů od auta jsem zjistil, že mám mobil v autě, takový mají AirPods dosah.

Apple zkrátka po dlouhé době nestvořil produkt, ale to, co sám tak rád používá, stvořil něco co vám skutečně usnadňuje život. Je jedno jak AirPods používáte a zda je máte jako handsfree, se kterým konečně nevypadáte jako podnikatel z devadesátých let, který měl modrý mercedes a v uchu něco co z něj dělalo robocopa, ale jako normální člověk. Za mě osobně tedy po dlouhé době musím smeknout a uznat, že tohle se pánům z Cupertina zatraceně povedlo.

Dnes nejčtenější

.