Zavřít reklamu

Ještě před pár měsíci jsme si mohli nechat o zcela neomezených tarifech obsahujících neomezená mobilní data, volání a sms jen zdát. To však tuzemští operátoři před časem změnili a my si tak můžeme konečně mobilní svobodu vychutnávat plnými doušky. Tedy, pokud jsme za ní ochotni zaplatit a přetrpět háčky, které se v podmínkách tarifů objevují. Jedněmi z nejkritizovanějších tarifů byly v tomto směru ty od Vodafone, které například cílily pouze na skupiny. To se však nyní změnilo.

Co byste řekli na cenu 599 korun za neomezený tarif? Že je to lákavá nabídka? Ano, to je. Využít šla bohužel jen v případě, že k sobě máte další tři uživatele, kteří se Vodafonu upsali pod jednu smlouvu, v rámci níž museli navíc využívat i pevné internetové připojení na doma od UPC či Vodafonu. Ve výsledku se tak částka za všechny vyšplhá na téměř tři tisíce korun, jelikož nejlevnější pevný internet nabízený Vodafonem/UPC k tomuto tarifu je za 399 korun. Pokud byste pak k sobě sehnali jen jednoho dalšího člověk (tedy třeba vaší partnerku), za stejnou nabídku, která se liší jen v počtu čísel, zaplatíte 2396 korun měsíčně. Jedná se tedy o částky, které jsou jednak relativně vysoké, ale také pro jednotlivce nevyužitelné.

Vodafone si však nyní svůj diskriminační postoj vůči jednotlivcům uvědomil a přispěchal s nabídkou i pro ně. Nově je tedy možné využít u něj neomezený tarif pro jednotlivce za 799 korun. Háček je však v tom, že k jeho pořízení je nutné pořídit si či využívat i pevný internet na doma za nejméně 399 korun, což je stejná podmínka jako u tarifů výše. Podtrženo, sečteno – datový tarif Vodafonu pro jednotlivce vyjde na 1198 korun, což je +- srovnatelné s T-Mobilem a O2. Zatímco první nabízí neomezený datový tarif pro jednotlivce za 1075 korun, druhý za 1099 korun.

Související články

Dnes nejčtenější

.