Zavřít reklamu

Jestli jihokorejskému Samsungu něco nechybí, je to bezesporu odvaha. Je tomu jen pár týdnů, co dostal po měsících problémů s vývojem na pulty obchodů svůj ohebný smartphone Galaxy Fold, kterým by rád změnil zaběhlé pořádky na trhu s mobilními telefony, a už se chlubí jeho nástupcem. Slovo chlubí je však možná příliš silné, jelikož novinku ukázal pouze v krátkém videu sdíleném na jeho sociálních sítích v rámci probíhající konference SDC19.

Krátké video, kterým se Samsung prezentoval, zachycuje zprvu první generaci telefonu Galaxy Fold, která disponuje velkým displejem na vnitřní straně a malým na vnější, přičemž ohyb je u tohoto modelu vertikální – tedy de facto jako když otevíráte či zavíráte knihu. Nový Galaxy Fold, jehož jméno zatím známé není, se však bude otevírat zcela opačně – tedy horizontálně, čímž bude připomínat legendární „véčkové“ telefony. Ty byly ještě před pár lety obrovským hitem a tak je možné, že chce této éře vzdát Samsung svou novinkou hold či jí dokonce přivést opět k životu. Ostatně, pravdou je, že právě podobné řešení je v očích mnoha uživatelů vnímáno za nejlepší možné u skládacího smartphonu, byť se žádného většího testu u reálného produktu zatím nedočkalo.

Nezbývá než doufat, že se Samsung podělí o detailnější informace o novince v brzké době a hlavně bude při jejím vývoji a výrobě daleko úspěšnější než v případě první generace ohebného smartphonu. A kdo ví, třeba se prodeje tohoto modelu dočkáme i u nás a to v ideálním případě na cenu příznivější než v prvním případě. Srdce nejednoho milovníka technologií by totiž v takovém případě zaručeně zaplesalo. Jedná se totiž zkrátka o věc, na kterou jsme se ještě donedávna dívali tak maximálně ve sci-fi filmech v televizi a možná proto je pro mnohé z nás tak lákavá.

Dnes nejčtenější

.