Zavřít reklamu

Jihokorejský Samsung ohebným smartphonům evidentně věří. Dnes v noci totiž světu nečekaně představil už druhý ohebný model, kterým se pokusí změnit dosavadní trh se smartphony. Ten nese název Galaxy Z Flip a od prvního ohebného smartphonu Galaxy Fold se výrazně liší. 

Zatímco Galaxy Fold připomíná svým zpracováním spíše knihu, Z Flip se dá přirovnat k legendárním “véčkovým” telefonům, které světu vládly před zhruba deseti lety. Od nich se však samozřejmě liší tím, že namísto klávesnice na jedné polovině vnitřní strany má displej. Kolik má palců, popřípadě jaký hardware telefon skrývá si nicméně Samsung zatím stále nechává pro sebe. Telefon totiž světu ukázal jen skrze reklamu na Oscarech. S trochou nadsázky se tak dá toto odhalení vnímat jako jakási předpremiéra, kterou následuje zítřejší plnohodnotné představení na akci Unpacked, která kromě Z Flipu přinese i modely Galaxy S20. 

Z videa je nicméně už nyní jasné, že se dočkáme dvou barevných variant – konkrétně fialovo-růžové a šedé. Na vnější straně telefonu pak kromě fotoaparátu uživatelé naleznou malý displej pro zobrazování příchozích notifikací, času, popřípadě ovládání pro přijímání hovorů a podobných věci. Jednat se tedy bude o skutečně parádní vychytávku, která využívání telefonu v mnoha ohledech usnadní. Potvrzen je též duální fotoaparát, který je pro mnohé vzhledem k narůstající oblibě fotoaparátů s vyšším počtem objektivů překvapením. Jeho detailní specifikace se též dozvíme až zítra, stejně jako cenu, za kterou bude Samsung novinku prodávat. 

Související články

Dnes nejčtenější

.