Zavřít reklamu

Měl to být revoluční smartphone, ale tento cíl ani zhruba půl roku po jeho prvním odhalení veřejnosti nenaplnil. Tak přesně takto by se dal charakterizovat skládací Galaxy Fold z dílny jihokorejského Samsungu. Spuštění jeho prodejů bylo sice naplánováno na konec dubna, kvůli velké poruchovosti tohoto modelu už při recenzích však byl jeho výrobce nucen zahájení prodejů přeložit na neurčito a začít pátrat po příčině problémů. Ta už se však podle dostupných informací podařila nalézt a víceméně odstranit, takže spuštění prodejů již nestojí nic v cestě. Tedy alespoň podle jihokorejských médií.

Hlavním problémem ohebného Galaxy Fold byla bezesporu mizerná výdrž jeho displeje. Ten totiž recenzentům umíral už po pár hodinách či dnech testování a to nehledě na to, zda na něm zanechali ochrannou fólii od výrobce či nikoliv. Jihokorejci tak nemohli dělat nic jiného, než testovací kusy stáhnout a podívat se jim “na zoubek”. Úpravy, které provedly, již mají veškeré problémy eliminovat. Ochranná fólie, před jejímž odstraněním Samsung v manuálu k telefonu varoval, podle dostupných informací prodloužil a “zasunul” do rámečku telefonu tak, aby byla prakticky neodlepitelná. Zaměřil se ale i na malý otvor, který vznikal u “pantu” telefonu při jeho otevření a umožňoval nečistotám proniknout do jeho těla, což mohlo též vést k různým poškozením. Tvrdí to alespoň portál iFixit, který telefon krátce po získání recenzního kusu rozebral a svůj průzkum vyvěsil internet, aby jej z něj záhy na žádost Samsungu odstranil. 

Přestože se Samsung ještě k oficiálnímu oznámení zahájení prodejů neodhodlal, pokud má již telefon vylepšený, je velmi pravděpodobné, že otálet příliš dlouho nebude. Na ohebných smartphonech totiž pracuje i mnoho jeho konkurentů, kteří by model Samsungu rádi překonali. Je tak naprosto jasné, že si ten bude chtít vytvořit komfortní náskok a pokusit se i na tomto mladém odvětví trhu udávat v dalších letech trendy. 

Samsung Galaxy Fold - datum neznámý

Související články

Dnes nejčtenější