Zavřít reklamu

Samsung byl velmi hrdý na to, že může světu představit svůj ohebný telefon mezi prvními. Někteří se domnívali, že je to možná uspěchané, ale jihokorejský gigant si byl svým úspěchem jistý. Už při prvotním testování však objevili mnozí recenzenti problémy s displeji, kvůli kterým musel jihokorejský gigant jednak recenzní kusy ihned stáhnout zpět na ústředí, ale také pozdržet zahájení prodejů smartphonů běžným uživatelům. Důvodem pak byla jak jinak než nutnost vymýtit problém, který umírající displej způsoboval.  Včera pak potvrdil, že zatím nedokáže stanovit pevný datum, kdy bude schopen pustit Galaxy Fold do oběhu.

Samsung se omluvil za zpoždění, protože musel

Zákazníci, kteří si udělali na ohebný telefon od Samsungu předobjednávky, už dostali od výrobce omluvu za zpoždění. Společnost dále uvedla, že pokud nebudou schopni dostát svým závazkům nejpozději do 31. května, budou objednávky automaticky zrušeny, což potvrdila i mluvčí společnosti Samsung. O zrušení objednávek prý musel Samsung informovat zákazníky v U.S.A., kde mu to nařizují zákony.

Původně měl Galaxy Fold dostat do prodeje 26. dubna 2019 za cenu 1 980 amerických dolarů (tj. téměř 46 tisíc Kč), ale nakonec byl nucen spuštění oddálit poté, co došlo k poruše displeje u několika recenzentů a to jak v případě, že z něj sundali ochrannou folii, tak i v případě, že jej využívali přesně podle pokynů Samsungu. O novém datu vydání prý bude Samsung informovat své zákazníky v následujících týdnech, během nichž zavede opatření, která posílí ochranu displeje.

Inovace mobilního trhu se moc nevydařila

Neúspěch Samsungu Galaxy Fold zřejmě zůstane nějakou chvíli viset ve vzduchu. Původně měl být sice vstupenkou k vedoucí pozici inovátorů na trhu s telefony, ale prozatím to dopadlo přesně naopak. Mnohem větší problém by nastal v případě, že by Samsung skutečně nebyl schopný zařízení dodat, nebo u něj opět došlo k poškození displeje.

Společnost Samsung uvedla, že v prvním roce plánuje vyrobit alespoň milion mobilních telefonů/tabletů Galaxy Fold. To je více než 3krát více, než kolik telefonů průměrně produkuje. Závěrem dodala, že předobjednávky na skládací telefon uzavřela příliš brzy z důvodu vysoké poptávky, a to nejenom v U.S.A.

Samsung Galaxy Fold - datum neznámý

Dnes nejčtenější

Další články