Zavřít reklamu

Na začátek života svého ohebného smartphonu Galaxy Fold nebude nejspíš Samsung vzpomínat zrovna v dobrém. Telefony se totiž sice ještě ani nedostaly do rukou prvních zákazníků, recenzenti však už u nich narazili na závažný problém, který je dokonce vyřadil z provozu. Jedna část displeje totiž mnohým z nich začala vypovídat službu a to buď problikáváním či dokonce nenávratným zčernáním. Jihokorejský gigant byl proto nucen start prodejů, který měl proběhnout už tento pátek, přesunout na neurčito, a problému se podívat na zoubek. Stejný postup zvolili ale i odborníci z iFixit, kteří se dnes pochlubili svým tradičním rozborem. 

Přestože se dá Galaxy Fold označit do značné míry za revoluční, v iFixit se s ním rozhodně nepárali a rozebrali jej klasicky do posledního šroubku. Díky tomu tak zjistili mimo jiné ho, že opravitelnost nemusí být až tak komplikovaná, jak by si nejspíše mnozí z nás mysleli, byť jí doma zvládne zřejmě jen málokdo. Kromě toho však odborníkům možná podařilo odhalit i slabé místo, které by mohlo způsobovat výše zmíněné problémy displeje. To se ukrývá mezi rámečky lemujícími obě části displeje a je prakticky nekryté před vniknutím různých nečistot. A právě ty by mohly způsobovat značné problémy, jelikož proniknou prakticky přímo do těla telefonu. Mezera navíc není zrovna malá – podle iFixit totiž měří zhruba 7 mm. Pro bezproblémové ohýbání je však zřejmě nezbytná. 

Dle svých slov je samotná společnost iFixit zvědavá na to, jak se výrobci ohebných smartphonů s podobnými krizovými místy v budoucnu vyrovnají. Je totiž prakticky jasné, že pokud mají mít tyto stroje budoucnost, je potřeba u nich dotáhnout prakticky všechny aspekty k dokonalosti. To se ale zpravidla podaří až po měsících či letech ostrých prodejů a následných úprav nevyhovujících prvků produktu. Na druhou stranu, mít v rukou “beta” smartphone za téměř 2000 dolarů zkrátka nechcete. 

Související články

Dnes nejčtenější