Zavřít reklamu

Několikaměsíční čekání je konečně u konce. Apple totiž před malou chvílí skrze tiskovou zprávu představil světu novou generaci sluchátek AirPods s označením Pro. Ta nabízí zcela nový design, vynikající zvuk, ale také aktivní potlačení okolního hluku. Pojďme si je tedy přiblížit. 

AirPods Pro se připojí ke stávající řadě sluchátek AirPods, kterou posune na zcela novou úroveň. Alfou a omegou novinky má být prvotřídní zvuk v kombinaci s aktivním potlačením okolního hluku. Sluchátka se pyšní adaptivním ekvalizérem, který automaticky vyladí nízké a střední frekvence zvuku podle tvaru ucha uživatele a pošle do něj tak prvotřídní zvuk, který by měl být podle slov Applu velmi bohatý a pohlcující. Sluchátka disponují zesilovačem s vysokým dynamickým rozsahem, díky kterému produkují neuvěřitelně čistý zvuk. Tato novinka by však měla mít dle Applu i “blahodárný” vliv na baterii,, jelikož bude energeticky velmi málo náročná. Těšit se u sluchátek můžeme díky novince i na basy až do 20 Hz. 

Co se týče aktivního potlačení okolního hluku, AirPods Pro k němu využívají hned dva mikrofony v kombinaci s pokročilým softwarem analyzujícím okolí. Díky této analýze je perfektně odstraňován veškerý šum na pozadí a uživatelé si tak užijí jedinečný zvukový zážitek a to ať se jedná o píseň či zvukový hovor. Jeden z mikrofonů má za úkol analyzovat venkovní zvuky, ten druhý pak analyzuje zvuky směrem do ucha a ruší zbývající šum, který se nepodařil zachytit prvnímu mikrofonu. Tato vychytávka “skenuje” zvuk 200krát za sekundu, díky čemuž je v odstraňování nežádoucího hluku skutečně spolehlivá. 

Sluchátka se stejně jako nedávno představená Beats Solo Pro naučila takzvaný režim Transparency, který je zjednodušeně řečeno založen na analyzování zvuku v okolí uživatele a následném propouštění jen těch zvuků, které sluchátka vyhodnotí jako důležitá. Jedná se tedy například o různé hlasy zvenčí mířené na vás nebo naopak na váš hlas. Tento režim lze stejně jako režim aktivního potlačení okolního hluku aktivovat a deaktivovat přes nový senzor tlaku na nožce AirPodu. Přes ty se také ovládá přehrávání hudby či přijímání hovorů. Novinkám je ale přizpůsobené i ovládací centrum v iOS/iPadOS, do kterého po přibudou nové prvky právě pro aktivaci novinek. 

Sluchátka jsou stejně jako AirPods 2. generace osazeny čipem H1, který umožňuje mimo jiné aktivovat Siri pouhým hlasovým pokynem. Za zmínku dále stojí, že sluchátka budou dodávána se třemi typy silikonových koncovek, díky kterým si je budou moci uživatelé bez problému přizpůsobit svým zvukovodům. Sportovce pak zajisté potěší, že jsou konečně odolná vůči vodě a potu a to podle IP X4. Co se týče výdrže baterie, při aktivním režimu potlačení okolního hluku zvládnou AirPody hrát až čtyři hodiny. Hovory se pak prodlouží na jedno nabití na 3,5 hodiny, což už je skutečně slušné. S nabíjecím pouzdrem, které se též dočkalo výrazné tvarové změny, pak zvládnou sluchátka dohromady více než 24 hodin poslechu hudby a více než 18 hodin při hovorech. Pouzdro pak samozřejmě nabízí podporu bezdrátového nabíjení, ale také nabíjení přes Lightning. 

V České republice začíná cena sluchátek na 7290 korunách, přičemž na pulty obchodů dorazí  30. října. Předobjednat si je můžete už dnes. 

Související články

Dnes nejčtenější

.