Zavřít reklamu

Jablečná sluchátka AirPods patří mezi nejoblíbenější a nejrozšířenější sluchátka na světě. Když jsme se před několika lety dočkali představení jejich první verze, tak prakticky nikoho z nás nenapadlo, že budou mít takový úspěch. Svět dobyly především díky jednoduchému ovládání a mnoha funkcím, samozřejmě ale také dobrým zvukem. Celkově jsou tedy AirPody naprosto skvělým příslušenstvím, které dokáže zjednodušit každodenní fungování – ať už chcete pouze poslouchat hudbu anebo telefonovat. Součástí iOS je několik možností, díky kterým si můžete chování a vlastnosti AirPodů přizpůsobit. V tomto článku se ale podíváme na jednu z možností, o které se příliš nemluví.

Jak na iPhone přizpůsobit zvuk AirPods

Asi všichni z nás ví o tom, že si většinu možností sluchátek AirPods můžeme přenastavit v Nastavení → Bluetooth, kde u připojených AirPodů stačí klepnout na ikonu ⓘ, čímž se možnosti zobrazí. Zde si můžete zvolit například to, jakou akci sluchátka provedou po poklepání/zmáčknutí, u vrcholných AirPods Pro zde pak nechybí možnosti pro přenastavení režimů apod. Pokud byste si však chtěli přenastavit zvuk jako takový, tak zde byste hledali marně. Právě možnost pro přizpůsobení zvuku AirPods a podporovaných sluchátek Beats je schována jinde v nastavení. Jestliže vás to zajímá, postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste k vašemu iPhonu připojili AirPody.
  • Jakmile tak učiníte, tak otevřete nativní aplikaci Nastavení.
  • Zde pak sjeďte o něco níže, kde najděte a lokalizujte kolonku Zpřísutpnění.
  • Následně se opět přesuňte směrem dolů, tentokrát ke kategorii Sluch.
  • V rámci této kategorie klepněte na sekci s názvem Audiovizuální pomůcky.
  • Poté úplně nahoře přejděte do Přizpůsobení sluchátek.
  • Zde pak pomocí přepínače funkci Přizpůsobení sluchátek aktivujte.
  • Nakonec klepněte na Vlastní nastavení zvuku, čímž se spustí průvodce, kterým stačí projít.

Výše uvedeným postupem je tedy možné na vašich AirPodech přizpůsobit jejich zvuk. V případě, že vám průvodce nevyhovuje, tak si samozřejmě můžete vše nastavit ručně – níže najdete možnosti pro vyladění zvuku s možnostmi Vyvážený zvuk, Hlasový rozsah či Jasnost, dále si můžete nechat zvýraznit nezřetelné zvuky. Níže si můžete zvolit, v jakých případech se má přizpůsobení zvuku použít.

Dnes nejčtenější

.