Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  iMessage ma jeden zásadní problém – funguje jen mezi Apple zařízeními a to hodně v podstatě diskvalifikuje z pozice univerzální aplikace pro zprávy 🙁 Pochybuju, že někdo má jen kamarády, kteří používají Apple

  To je pravda. Vlastně IMessage nepoužívám skoro vůbec i s lidma, co mají IPhone stejně jedu přes Whatsapp. Nemusím přemýšlet, kdo má a kdo nemá.

  iMessages se u nás nepoužívají přesně kvůli lidem jako ty. Tím te nijak neosočuji, jen tě uvádím jako příklad. Nikdo si nechce zvykat na iMessages, jelikož ho u nás má menší % lidí, než Android. Tak to většina řeší přes FB nebo WA. Ale já si iMessages nemůžu vynachválit, jen to skoro nikdo nepoužívá. A přemýšlet jestli někdo má iPhone nebo ne řešit nemusim. Zase si nepíšu se stovkami lidí, abych si nezapamatoval kdo má iPhone nebo ne. Případně není problém si nastavit, ať se to neposílá jako SMS, pokud nejde iMessages a dořešim to přes tu jinou aplikaci.
  Ale jo chápu, pokud někdo má všechny kontakty co používají WA nebo FB, že je to jednodušší.

  Možná mi dokážete vysvětlit co nedokáže ani Apple support…. když jsou dva odesílatel i adresát majitelé iPhonu … jednomu chodí zprávy jako sms – zelené a druhému adresářové taky s iPhonem jako iMessage – modré. Znáte na to nějakou radu …. T-Mobile mně posílá k CZ Apple Supportu, který neřekne nic konkrétního jak to vyřešit. 😃

  Možná to zkuste popsat trošku smysluplněji a co jste již zkoušeli. Vy z iPhonu posíláte na iPhone zprávu a ta je modrá. A on pošle zprávu zpět vám a je zelená? Jelikož je iMessage přes internet, tak musí mít aktivní internet. Taky je třeba nemusí mít aktivní. Vážne se blbe radí někomu, kdo pořádně nepopíše situaci a ani vyzkoušená řešení..

  Pravděpodobně příjemce nemá kontakt na který posíláte zelené zprávy (email nebo tel. cislo) nastavený v imessage pro své apple id. Musí si ho nastavit v Nastavení / Zprávy / Odesílání a příjem.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.