Zavřít reklamu

Komunikátor WhatsApp ze Zuckerbergova impéria se zřejmě brzy dočká zajímavého vylepšení. V beta verzích, které mají testeři této aplikace k dispozici, se totiž objevily možnosti pro automatické mazání vámi odeslaných zpráv. WhatsApp by tak v tomto směru mohl fungovat podobně jako Snapchat, na kterém též sdílené fotky po určité době mizí. 

Využití funkce je alespoň podle bety naprosto triviální. Stačí totiž prakticky jen to, abyste si ve vlákně chatu či v nastavení celé appky nastavili automatické mazání zpráv. Jakmile tak učiníte, vámi odeslané a zobrazené zprávy protistranou po určitém časovém intervalu zmizí. Ten je v betě zatím nastaven buď na 5 vteřin či na 1 hodinu, avšak je velmi pravděpodobné, že se v průběhu testování WhatsApp rozhodne pro přidání dalších několika možností. Přeci jen, časové okno mezi nynějšími je skutečně markantní. Nicméně už nyní je víceméně jasné, že přidání smazání po déle než hodině nepřipadá v úvahu, jelikož by se v takovém případě zpráva smazala jen na vašem zařízení a nikoliv na zařízení příjemce zprávy. Právě hodina je totiž maximální doba, po kterou lze zprávy smazat všude. 

Automatické mazání zpráv bude podle všeho dostupné jak ve skupinových chatech, tak i v chatech osobních a jeho hlavní účel bude ještě více zvýšit ochranu soukromí. Jakmile si totiž tuto možnost nastavíte, může vám být prakticky jedno, že se vám někdo dostane na WhatsApp účet. Zprávy, které nechcete, aby za žádnou cenu viděl někdo jiný, totiž z vláken zkrátka zmizí a zůstanou po nich jen upozornění na to, že byly odstraněny. Jedná se tedy o vcelku zajímavý bezpečnostní prvek.

V tuto chvíli nelze říci, kdy přesně bychom se mohli novinky dočkat. Zatím je totiž v rané fázi beta testování a zřejmě bude trvat ještě pěkných pár dní či týdnů, než se s ní rozhodne jít WhatsApp ven. Ostatně, totéž platí i u Dark Mode či verze pro iPad, které také podle bet vývojáři již pěkných pár měsíců testují, ale zatím se je neodhodlaly vypustil na veřejnost. 

Související články

Dnes nejčtenější

.